Home WiadomościZ kraju Kokotek k. Lublińca: w poniedziałek rozpoczyna się Festiwal Życia

Kokotek k. Lublińca: w poniedziałek rozpoczyna się Festiwal Życia

Redakcja

W poniedziałek 23 sierpnia w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku k. Lublińca rozpocznie się Festiwal Życia. To wydarzenie plenerowe, na które jest zaproszona młodzież w wieku od 16 do 35 lat. Festiwal ma funkcję ewangelizacyjną i integracyjną.

To ostatnia chwila, by zapisać się na Festiwal Życia. Największe plenerowe chrześcijańskie wydarzenie Śląsku rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek w Kokotku. Wśród prelegentów znajdzie się m.in. ks. Jakub Bartczak, a na scenie wystąpią zespoły: Tau, ks. Bartczak, Owca czy Golec uOrkiestra.

Radość, poznanie sensu życia, odkrycie Boga, muzyka, warsztaty i ewangelizacja. Tak mówią o Festiwalu Życia jego organizatorzy i zachęcają do udziału. W tym roku Festiwal odbywa się pod hasłem: pod hasłem “Wyjdź”.

– Jest to hasło, które nawiązuje do historii Abrahama z Księgi Rodzaju, bo właśnie ta historia i fragmenty Księgi Rodzaju będą tłem tematycznym dla tego festiwalu. Będzie to takie zaproszenie do opuszczenia swojej strefy komfortu, do podjęcia wielu wyzwań i właśnie z Abrahamem będziemy tę drogę przechodzić – wyjaśnia Marcin Szuścik, rzecznik festiwalu.

Festiwal potrwa od poniedziałku (23 sierpnia) do niedzieli (29 sierpnia). Szczegóły na stronie www.festiwalzycia.pl.

Kokotek to dzielnica Lublińca położona w południowej części miasta, znajduje się w środku pięknego lasu. Na pobliskim terenie znajdują się trzy stawy (największy „Posmyk”). Przy nim położone jest Oblackie Centrum Młodzieży NINIWA, którego główną funkcją jest działalność rekolekcyjna dla młodzieży. To tutaj również od 2018 r. odbywa się Festiwal Życia.

asp / Kokotek

KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda