Home WiadomościZ kraju „Kolbianum”: konferencja ogólnopolska oraz inauguracja roku akademickiego

„Kolbianum”: konferencja ogólnopolska oraz inauguracja roku akademickiego

Redakcja

Jeśli Niepokalana zechce – założymy Akademie Maryjną, aby w niej studiować, wykładać, publikować na cały świat, Kim jest Niepokalana.  Może z doktoratem z mariologii.

Św. Maksymilian Maria Kolbe 12 październik 1933

Instytut Maryjno-Kolbiański „Kolbianum” jest w pewnym sensie spełnieniem marzenia św. Maksymiliana, wyrażonego w roku 1933.

Dnia 12 czerwca 2009 roku Ojciec Prowincjał Mirosław Bartos wraz z Radą Prowincjalną powołał na stanowisko dyrektora Instytutu „Kolbianum” o. prof. Grzegorza Bartosika. Podczas tego samego posiedzenia Rady Prowincjalnej została podjęta decyzja, aby Prowincja zwróciła się do Rady Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, aby Instytut „Kolbianum” mógł otworzyć Studia Doktoranckie z mariologii w ramach wspomnianego Wydziału Teologicznego.

Rok Akademicki 2018-19 będzie dziesiątym rokiem istnienia Instytutu Maryjno-Kolbiańskiego „Kolbianum” w Niepokalanowie, a dziesiątym rokiem działalności dydaktycznej w ramach Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, realizowanego przez Centrum Studiów Mariologicznych „Kolbianum”.

Będąc jednostką Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Instytut „Kolbianum” ściśle współpracuje z Ks. prof. dr hab. Stanisławem Dziekońskim – rektorem UKSW.

Cel studiów mariologicznych:

  • przygotowanie kompetentnych wykładowców mariologii dla Seminariów i innych Wyższych uczelni;
  • pogłębienie wiedzy mariologicznej kustoszów sanktuariów maryjnych oraz osób odpowiedzialnych za duszpasterstwo w sanktuariach;
  • przygotowanie mariologiczne liderów (moderatorów i animatorów), a także członków ruchów i stowarzyszeń maryjnych;
  • przygotowanie mariologiczne wykładowców i wychowawców zakonnych zarówno zakonów żeńskich, jak i męskich, zwłaszcza tych, które w swoim charyzmacie mają duchowość maryjną;
  • pogłębienie wiedzy i duchowości maryjnej czcicieli Matki Bożej.

W tym roku w ramach zjazdu Rycerstwa Niepokalanej oraz Inauguracji Roku Akademickiego „Kolbianum” odbędzie się Konferencja ogólnopolska Maryja w dziejach Narodu Polskiego i Europy.

Rok akademicki 2018 – 19 w ramach studiów doktoranckich, predoktoranckich, podyplomowych oraz w ramach Studium z Mariologii dla osób nie mających wyższego wykształcenia, rozpocznie 74 studentów.

ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ OGÓLNOPOLSKĄ „Maryja w dziejach Narodu Polskiego i Europy” oraz Inaugurację Roku Akademickiego 2018/2019 – 12 października 2018 r.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda