Home WiadomościZ kraju „Kolędowanie u Duchaczy”

„Kolędowanie u Duchaczy”

Redakcja

Uroczystość Objawienia Pańskiego jest szczególną chwilą dla Zgromadzenia Ducha Świętego, którego dom prowincjalny znajduje się w Bydgoszczy. Tegoroczne „Kolędowanie u Duchaczy” stało się okazją do wsparcia misji Boffa w Gwinei Konakry, gdzie od kilku miesięcy posługuje ojciec Marek Walkusz CSSp.

Wydarzeniu towarzyszyło przesłanie razem, rodzinnie, radośnie. – W sposób szczególny modlimy się w intencji misji, włączając się w ten sposób w obchodzony w Kościele Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. To wyjątkowy czas, kiedy to przywołujemy współbraci pracujących na wszystkich kontynentach – powiedział rektor kościoła Ducha Świętego w Bydgoszczy o. Marcin Dusiński CSSp.

Śpiew prowadzony był przez przyjaciół duchackiej wspólnoty: muzykujące rodziny i zespół Quadrans, działający od 2006 roku przy Centrum Kultury Katolickiej „Wiatrak”.

Wśród kolędujących pojawili się Trzej Królowie. Były to trzy osoby, które spotkały się przypadkiem, niekoniecznie „narzucając się” Kościołowi i Panu Bogu. Podczas kolędowania odbyły one swoją „podróż życia”, doświadczając spotkania z żywym Chrystusem, a przez to głębokiej i radosnej przemiany serca. – Otrzymały one od Nowonarodzonego dar w postaci wielu różańców, które zostały rozdane uczestnikom spotkania – dodał o. Maciej Sierzputowski CSSp.

Uczestnicy mogli wysłuchać m.in. nadesłanych z Rzymu życzeń generała zgromadzenia o. Johna Fogarty’ego CSSp oraz o. Marka Walkusza CSSp, pracującego na duchackiej misji w Boffa w Gwinei Konakry, gdzie prowadzone są m.in. szkoła i internat dla dzieci. To właśnie tam trafią zebrane w tym roku środki.

Tekst: Marcin Jarzembowski
Zdjęcia: Krzysztof Zaborowski

Za: diecezja.bydgoszcz.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda