Home WiadomościZ kraju Kolejna seria warsztatów dla ksieży Pro Populo

Kolejna seria warsztatów dla ksieży Pro Populo

Redakcja

Ojcostwu, modlitwie kapłana i pracy z młodzieżą poświęcona będzie druga seria warsztatów dla kapłanów Pro Populo organizowana w klasztorze dominikanów w Krakowie. Zapisy na najbliższą sesję trwają do 8 lutego.

„Warsztaty Pro Populo to propozycja dla księży, którzy chcieliby głębiej wejść w tajemnicę sakramentu święceń. Zarówno dla tych, którzy przyjęli ten sakrament w ostatnich latach, jak i tych, którzy zostali wyświęceni dawno temu” – mówi jeden z organizatorów warsztatów, o. Dominik Jurczak OP.

Najbliższe spotkanie, poświęcone ojcostwu, odbędzie się w sobotę 11 lutego a poprowadzi je o. Józef Augustyn, jezuita. Zapisy trwają do środy 8 lutego.

Gośćmi następnych spotkań będą m. in. bp. Grzegorz Ryś, o. Leon Knabit OSB, o. Wojciech Jędrzejewski OP i o. Jordan Śliwiński OFMCap. W wybrane soboty kapłani diecezjalni i zakonni będą dyskutować m.in. o modlitwie kapłańskiej , pracy z młodzieżą oraz sposobach radzenia sobie z kryzysami.

„Wszystkich kapłanów – niezależnie od stażu czy wieku – zainteresowanych wspólną refleksją, rozmową i pracą nad sobą, zapraszamy do Krakowa. Chcemy, by nasze warsztaty stały się okazją do wspólnej Eucharystii i braterskiego spotkania, by prowadzili je najlepsi specjaliści, zarówno dominikanie, jak i osoby spoza zakonu” – mówi o. Jurczak. Więcej na temat całej serii na stronie internetowej warsztatów: www.pro-populo.org

Dominikanie.pl jest patronem medialnym warsztatów.

pc/dominikanie.pl

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda