Home WiadomościZ kraju Kolejny odcinek „Płomyków w Zakon zebranych”

Kolejny odcinek „Płomyków w Zakon zebranych”

Redakcja

Paulini zachęcają do refleksji nad ich dziedzictwem i współczesnością w Roku Jubileuszowym 750. rocznicy śmierci założyciela bł. Euzebiusza. Tematem jedenastego, zarejestrowanego w krótkim materiale filmowym, spotkania jest „posłuszeństwo” . Do rozmowy o. Michał Legan zaprosił o. Arnolda Chrapkowskiego, przełożonego generalnego Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika.

O. Generał podkreślił, że o posłuszeństwie, zwłaszcza w Zakonie, można mówić jedynie w duchu wiary, a to znaczy w odniesieniu do Jezusa Chrystusa. Zauważył, że posłuszeństwo ściśle wiąże się z pokorą.

O. Arnold Chrapkowski przypomniał, że wzorem posłuszeństwa Bogu jest Maryja, która tego posłuszeństwa nie zatrzymała dla siebie, ale wyszła z nim na zewnątrz, by służyć innym, co najlepiej widać w scenie nawiedzenia św. Elżbiety.

it / Radio Jasna Góra


Odcinek 11 – Posłuszeństwo – www.youtube.com

Dotychczas zrealizowane materiały filmowe w cyklu „Płomyki w zakon zebrane” w Roku Jubileuszowym 750. rocznicy śmierci założyciela paulinów bł. Euzebiusza odnaleźć można na jasnogórskim kanale YouTube, a także na paulińskich stronach internetowych, także w specjalnej zakładce na stronie www.jasnagora.com.

Wszystkie odcinki TUTAJ

Całość cyklu:
11 stycznia – Historia życia bł. Euzebiusza
11 lutego – Człowieczeństwo
11 marca – Modlitwa
11 kwietnia – Wspólnota
11 maja – Słuchanie woli Bożej
11 czerwca – Ojcostwo duchowe
11 lipca – Kapłaństwo
11 sierpnia – Głoszenie
11 września – Czystość
11 października – Ubóstwo
11 listopada – Posłuszeństwo
11 grudnia – Śmierć w Panu

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda