Home WiadomościZ kraju Konferencja Salezjańskich Inspektorii Polski

Konferencja Salezjańskich Inspektorii Polski

Redakcja

21 maja 2012 rozpoczęło się kolejne spotkanie Konferencji Salezjańskich Inspektorii Polski. Tym razem w przepięknym budynku odnowionej szkoły Kujawskiego Kolegium Salezjańskiego w Aleksandrowie Kujawskim.

Spotkaniu przewodniczy Radca Europy-Północ ks. Marek Chrzan, który animuje pracę pięciu inspektorów – gdyż oprócz ks. Marka Chmielewskiego, ks. Alfreda Leji, ks. Sławomira Łubiana i ks. Dariusza Bartochy, w spotkaniu uczestniczy ks. Giuseppe Pelizzarri z zamykanego Okręgu Wschodniego.

Pierwszy dzień wypełniony został relacjami delegatów krajowych odpowiedzialnych za formację, misje i duszpasterstwo młodzieżowe oraz dyskusjami nad przedstawionymi materiałami. Prace, w niektórych przypadkach kończyły się bardzo konkretnymi wnioskami czy decyzjami dotyczącymi przyszłości naszego zgromadzenia w Polsce.

Wieczorem zwiedziliśmy nowa szkołę w Toruniu i spędziliśmy urocze chwile na starówce miasta, doświadczając tradycyjnej staropolskiej gościnności gospodarzy, czyli inspektorii pilskiej.

Drugi dzień spotkania wypełniły tematy dotyczące peregrynacji, koordynacji działań w obszarze mediów, a także nowych wyzwań płynących z wcielenia do polskich inspektorii terenów Okręgu Wschodniego. Po południu uczestnicy spotkania będą zwiedzać nasza placówkę w Bydgoszczy.

23 maja przewidziane było spotkanie z delegatami ds. szkolnictwa, które animował ks. Miguel Garcia z dykasterium ds duszpasterstwa młodzieżowego w Rzymu.

ks. Tomasz Kijowski/sdb.org.pl

Za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda