Home WiadomościZ kraju Konsulta KWPZM prosi Zakony Męskie o dar modlitwy w obronie poczętego ludzkiego życia

Konsulta KWPZM prosi Zakony Męskie o dar modlitwy w obronie poczętego ludzkiego życia

Redakcja

Warszawa, 10.02.2024
L.dz. 39/2024

Drodzy Współbracia!
Przełożeni Wyżsi,
Przełożeni wspólnot,
Rektorzy kościołów
i Proboszczowie parafii zakonnych,
Odpowiedzialni za różne zakonne dzieła
i świeckich współpracowników!

W związku z prośbą skierowaną do Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce ze strony Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, Konsulta podczas spotkania w dniu 10.02.2024 roku postanowiła zwrócić się do wszystkich zakonników w Polsce z apelem o dar modlitwy w obronie poczętego ludzkiego życia, a szczególnie we wszystkie piątki Wielkiego Postu.

Przypominamy słowa Św. Jana Pawła II, które wypowiedział w Nowym Targu 8.06. 1979 roku: I życzę, i modlę się o to stale, ażeby rodzina polska dawała życie, żeby była wierna świętemu prawu życia. Jeśli się naruszy prawo człowieka do życia w tym momencie, w którym poczyna się on jako człowiek pod sercem matki, godzi się pośrednio w cały ład moralny, który służy zabezpieczeniu nienaruszalnych dóbr człowieka. Życie jest pierwszym wśród tych dóbr.

Męskie wspólnoty życia konsekrowanego w Polsce poprzez swoją modlitwę jednoznacznie stają po stronie każdego ludzkiego życia, zwłaszcza poczętego dziecka, wzywając wstawiennictwa św. Józefa – obrońcy rodzin i patrona ochrony życia oraz wszystkich konsekrowanych świętych i błogosławionych, którzy zginęli broniąc ludzkiego życia.

Z braterskim pozdrowieniem w Panu

Ks. Dariusz Wilk CSMA
Przewodniczący KWPZM


SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda