Kraków: 100-lecie Rycerstwa Niepokalanej w Polsce

W sobotę 19 października 2019 r. w Bazylice Franciszkanów w Krakowie odbędą się obchody 100-lecia Rycerstwa Niepokalanej w Polsce.

W tym szczególnym dla Rycerzy miejscu, w październiku 1919 r. św. Maksymilian Maria Kolbe zainicjował pierwsze spotkanie koła Rycerstwa Niepokalanej, którego pierwszymi członkami byli klerycy zakonu franciszkanów, a pierwsze spotkania odbywały się w sali włoskiej.

W uroczystościach wezmą udział wspólnoty Polski południowej gromadzące się przy parafiach. Spotkanie rozpocznie się konferencją w auli bł. Jakuba Strzemię o 11:30, po niej zgromadzeni udadzą się na wspólny różaniec do Bazyliki, po którym odbędzie się uroczysta Eucharystia.

Gospodarzami spotkania są bracia franciszkanie z Krakowa oraz Centrum Św. Maksymiliana w Harmężach z o. Piotrem Cuberem, asystentem prowincjalnym MI na czele.

W niedzielę 20 października 2019 r. w związku z obchodami 100-lecia istnienia Rycerstwa Niepokalanej w Polsce, przy Bazylice Franciszkanów w Krakowie będzie można w godzinach od 9.30 do 21.00 poznać dzieło zapoczątkowane przez św. Maksymiliana Kolbego.

W Auli bł. Jakuba Strzemię (wejście od plant) będzie można skorzystać z wielu możliwości poznania Rycerstwa. Każdy otrzyma medalik z Niepokalaną, który jest szczególnym symbolem rycerzy oraz będzie mógł poznać historię stuletniej działalności.

W sali przygotowana będzie również wystawa zdjęć „Niepokalana w Krakowie”, które za ofiarę będzie można nabyć i zabrać ze sobą. Opracowywane są także reprinty pierwszych wydań Rycerza Niepokalanej z tekstami pisanymi przez samego Św. Maksymiliana.

Na wszystkich odwiedzających oczywiście będzie czekać gorąca kawa i ciastko, by tak wspólnie uczcić setną rocznicę.

Za: www.franciszkanie.pl