Home WiadomościZ kraju Kraków: AreOPag u dominikanów

Kraków: AreOPag u dominikanów

Redakcja

Z okazji jubileuszu 800-lecia przybycia dominikanów do Krakowa świeccy dominikanie wraz z braćmi otwierają AreOPag – serię otwartych paneli dyskusyjnych na ważne i aktualne tematy z pogranicza wiary, nauki, sztuki i życia społecznego. Pierwsze spotkanie odbędzie się 9 lutego.

Spotkania będą się odbywać od lutego raz w miesiącu o 19.00 w Auli św. Tomasza z Akwinu w dominikańskim klasztorze na ul. Stolarskiej 12. Pierwszy panel odbędzie się 9 lutego i poświęcony będzie miejscu świeckich w Kościele.

AreOPag ma być wyjątkową przestrzenią dialogu tworzoną przez świeckich dla świeckich. Organizatorzy nie boją się tematów trudnych i wzbudzających emocje. „Chcą pokazać, że wciąż możliwa jest debata również o tym, co dzieli, a spotkanie z ludźmi o odmiennych poglądach może się okazać budujące dla obu stron. W najbliższych miesiącach poruszane będą takie zagadnienia, jak miejsce świeckich w Kościele, granice sztuki, kobiecy głos w Kościele, obowiązki społeczne wobec uchodźców i migrantów, nauka i wiara czy synodalność nad Wisłą” – zapowiadają dominikanie.

Uczestnicy będą mieli okazję nie tylko posłuchać zaproszonych gości, ale i zadać pytania, skomentować, włączyć się w dyskusję. Spotkania adresowane są przede wszystkim do dorosłych, niekoniecznie katolików, którzy szukają pomostów między wiarą a wyzwaniami współczesnego świata.

Jubileusz 800-lecia przybycia dominikanów do Polski zostanie zainagurowany 19 lutego specjalnym obrzędem rozesłania braci. Wtedy to zakończy się kapituła prowincjalna w obecności generała zakonu o. Gerarda Timonera OP oraz jego asystentów.

md / Kraków
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda