Home WiadomościZ kraju Kraków: bracia franciszkanie przyjmują uchodźców pod swój dach

Kraków: bracia franciszkanie przyjmują uchodźców pod swój dach

Redakcja

Krakowscy franciszkanie od kilku dni goszczą w klasztorze uchodźców z Ukrainy. Liczba osób dynamicznie ulega zmianie – jedni znajdują schronienie na zachodzie Polski lub poza jej granicami. Inni zostają na dłużej. Na chwilę obecną schronienie znalazło u braci 40 osób.

Dla gości oprócz pokoi bracia przygotowali salę do wspólnych spotkań, rekreacji oraz aneks kuchenny i mini pralnię. Zapewniają im także posiłki dzięki wsparciu Caritas Archidiecezji Krakowskiej. 

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w duszpasterstwa działające przy naszej Bazylice za gotowość, dyspozycyjność, troskę, wsparcie, ofiarność, krótko mówiąc za serce na dłoni okazywane tym, którzy chronią się w klasztornych murach. Dziękujemy także wszystkim ofiarodawcom, którzy dokonują wpłat na klasztorny fundusz charytatywny (nr konta: 57 1240 4650 1111 0010 7804 3850 w tytule przelewu wpisując “pomoc uchodźcom”).

Cieszymy się także, że znalazło się wielu wspierających zbiórkę rzeczową organizowaną w ostatnich dniach przez franciszkańską Fundacja Brat Słońce.

Mamy pewność, że dzięki Waszej pomocy wszelkie potrzeby naszych gości zostaną zaspokojone, a zebrane środki pomogą wyjść na przeciw również potrzebującym w Ukrainie! – piszą krakowscy franciszkanie na swoim Facebooku.

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda