Home WiadomościZ kraju Kraków CFD: Rekolekcje dla School for Formators SDS

Kraków CFD: Rekolekcje dla School for Formators SDS

Redakcja

Czytaj częściej Pismo Święte; albo lepiej nigdy nie wypuszczaj Pisma Świętego ze swoich rąk! Sen powinien zastać cię z Biblią w ręce, a święte strony niech przyjmą twoją skłaniającą się głowę (O. Franciszek Maria od Krzyża Jordan, DD I /145)

W Krakowie, w Centrum Formacji Duchowej, od 9 do 17 października 2019 roku odbyły się rekolekcje lectio divina w ramach dwuletniej Międzynarodowej Szkoły Formatorów Salwatoriańskich O. Franciszka Jordana.

Podczas rekolekcji uczestnicy przeżywali swój czas w milczeniu, utożsamiając się z drogą św. Piotra. Rekolekcje odbywały się w grupach: hiszpańskiej – prowadzonej przez Piotra Szyrszenia SDS, angielskiej – prowadzonej przez Rafała Ziajkę SDS. Dodatkowa trzecia grupa w języku włoskim z Ewangelią św. Marka była prowadzona przez Krzysztofa Wonsa SDS. Osoby te także odpowiadały za towarzyszenie. Oprócz wymienionych, w codziennym kierownictwie duchowym uczestnikom rekolekcji pomagali Nelson Barbieri SDS i Krzysztof Gasperowicz SDS, natomiast siostry Justyna Urban SDS i Aleksandra Markiel SDS czuwały nad codzienną organizacją miejsca.

W czasie rekolekcji uczestnicy Szkoły, a także księża i siostry zakonne, mieli możliwość doświadczyć wartości spotkania ze Słowem Bożym w rytmie lectio – meditatio – oratio – contemplatio. Codzienna Eucharystia sprawowana naprzemiennie w trzech językach, adoracja Najświętszego Sakramentu, codzienna rozmowa z kierownikiem duchowym, spowiedź święta były szczególnymi momentami dnia formującymi salwatoriańskich formatorów.

Warto zaznaczyć, że była to pierwsza możliwość uczestnictwa w tego rodzaju rekolekcjach lectio divina, prowadzonych w trzech językach dla osób z kraju i z zagranicy. Mamy nadzieję, że przy współudziale Centrum Formacji Duchowej doświadczenie lectio divina będzie się coraz bardziej rozszerzało na jego codzienne praktykowanie w naszych salwatoriańskich domach na całym świecie.

Na stronie www.cfd.sds.pl udostępniono homilie z zakończonych rekolekcji. Staraniem Międzynarodowej Szkoły Formatorów Salwatoriańskich przygotowano przekład hiszpański i angielski książki Krzysztofa Wonsa SDS „Ty wiesz, że Cię kocham. Rekolekcje ze św. Piotrem”.

*****

W ciągu dwóch lat formacji 2019-2020 uczestnicy Szkoły z całego świata spotkają się sześciokrotnie: cztery z tych spotkań (dwunastodniowe sesje) odbędą się w Rzymie, natomiast dwie serie ośmiodniowych rekolekcji lectio divina – w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie*.

Krzysztof Gasperowicz SDS
http://sds.org/apostleship/school-for-formators

* Druga seria rekolekcji lectio divina dla Międzynarodowej Szkoły Formatorów Salwatoriańskich, a także dla innych chętnych, odbędzie się w dniach 8-16 października 2020 r. Zaproponowana zostanie droga modlitwy Słowem ze św. Piotrem w oparciu o Dzieje Apostolskie, a wprowadzenia do modlitwy będą odbywały się w językach angielskim i hiszpańskim. Ponadto droga ze św. Mateuszem zostanie zaproponowana w języku włoskim (http://sds.org/apostleship/school-for-formators/lectio-divina).

Za: www.sds.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda