Home WiadomościZ kraju Kraków: Ekumeniczne nieszpory

Kraków: Ekumeniczne nieszpory

Redakcja

Franciszkanie wraz młodzieżą z grup akademickich i ruchów apostolskich archidiecezji krakowskiej wzięli udział w ekumenicznej modlitwie w bazylice św. Franciszka w Krakowie, w dniu spotkania papieża Benedykta XVI i przedstawicielami różnych religii w Asyżu, 27 października br.

W 25. rocznicę spotkania zorganizowanego przez bł. Jana Pawła II i w duchu solidarności z Benedyktem XVI i przedstawicielami różnych religii, pielgrzymującymi do Asyżu, w bazylice franciszkanów w Krakowie odbyły się uroczyste nieszpory ekumeniczne.

Uczestniczyli w nich: metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, proboszcz parafii ewangelickiej w Krakowie ks. Roman Pracki oraz proboszcz parafii prawosławnej w Krakowie ks. Jarosław Antosiuk. Modlitwie przewodniczył bp Grzegorz Ryś.

Kard. Dziwisz wspominał, pierwsze światowe spotkanie liderów religijnych, w którym uczestniczył w 1986 roku w Asyżu. “Cały świat dziwił się, że oni przybyli, już wówczas widać było jak wielki jest autorytet Jana Pawła II” – podkreślił metropolita krakowski.

“Papież był przekonany, że ta modlitwa przyniesie wyciszenie, pokój, a atmosfera wspólnoty – pokój społeczny, polityczny i rodzinny” – wspominał kard. Dziwisz. Wyraził także wdzięczność Benedyktowi XVI za to, że miał odwagę i przekonanie do kolejnego takiego spotkania w Asyżu.

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda