Home WiadomościZ kraju Kraków: Franciszkanie franciszkanom

Kraków: Franciszkanie franciszkanom

Redakcja

W Wigilię w południe przełożeni franciszkańskich prowincji i klasztorów w Krakowie spotkali się na wspólnej Wigilii. Połamali się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i razem kolędowali przy żłóbku. W tym roku wieczerza odbyła się w klasztorze przy ul. Reformackiej.

„Po raz kolejny stajemy przy żłóbku, aby pochylić się z wdzięcznością i podziękować za dar wcielenia Syna Bożego. Jako synowie św. Franciszka gromadzimy się, aby dzielić się braterską miłością” – zaczął przełożony klasztoru o. Franciszek Szajer OFM.

Później dziękował za wszelkie dobro, jakie czynią prowincjałowie i gwardianowie dla swoich braci i dla ludzi, którzy korzystają z ich posługi.

Polecił objąć modlitwą wszystkich współbraci, a zwłaszcza zmęczonych, chorych i cierpiących oraz misjonarzy rozsianych po całym świecie.

Apelował, aby siebie uczynić darem dla wspólnot, tak aby domy zakonne stały się darem dla prowincji, a tamte darem dla zakonów i Kościoła.

Na koniec życzył wszystkim zgromadzonym, aby towarzyszyło im wstawiennictwo św. Franciszka i błogosławieństwo Bożej Dzieciny. „Abyście każdego dnia stawali się wiarygodnymi zwiastunami Ewangelii – orędzia miłości, pokoju i dobra” – zakończył franciszkanin.

W Krakowie są siedziby czterech prowincji franciszkańskich: Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych, Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, Zakonu Braci Mniejszych – bernardynów i Zakonu Braci Mniejszych -reformatów. W sumie osiem klasztorów. Trzy z nich prowadzą parafie.

jms

Więcej (zdjęcia) na: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda