Home WiadomościZ kraju Kraków: internetowe rekolekcje salwatorianów o Bożej obietnicy spotkania

Kraków: internetowe rekolekcje salwatorianów o Bożej obietnicy spotkania

Redakcja

Już w sobotę rozpoczną się salwatoriańskie rekolekcje lectio divina online, które polegają na pogłębionej lekturze tekstów biblijnych. Wydarzeniu organizowanemu przez krakowskie Centrum Formacji Duchowej będzie przewodził tytuł „Obietnica spotkania. Dojrzewanie w miejscach dobrze mi znanych”.

Rekolekcje w formie internetowej poprowadzi ks. Piotr Stawarz SDS, duszpasterz Centrum Formacji Duchowej. Wydarzenie miało odbyć się w Krakowie, jednak z uwagi na trwającą pandemię odwołano spotkanie stacjonarne, a chętnym zaproponowano rozważania wirtualne.

„Chcemy zachować umiar: z jednej strony nie poddawać się duchowi niepokoju czy paniki, bo nie byłaby to postawa chrześcijańska, z drugiej strony nie możemy lekceważyć powagi sytuacji pamiętając o i sobie i o bliźnich, których kochamy. Obecna sytuacja w żaden sposób nie zniechęca nas, lecz wprost przeciwnie, jeszcze bardziej zachęca do podjęcia innych konkretnych sposobów towarzyszenia duchowego i udzielania wam pomocy” – podkreślają na stronie internetowej www.cfd.sds.pl salwatorianie.

Jak mówi ks. Krzysztof Wons SDS – dyrektor Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, kierownik duchowy i wykładowca teologii duchowości – rekolekcje dotkną tematyki obietnicy, którą Jezus przekazał uczniom przed Jego męką.

– Chrystus zapowiedział, że zobaczą Go w Galilei, czyli w swojej ojczyźnie. Z tą obietnicą wrócimy do fragmentów Ewangelii wg św. Marka, by odkrywać obecność Jezusa w naszych relacjach, pracy czy domu. Dla osób, które brały już udział w rekolekcjach lectio divina ze św. Markiem, będzie to doskonała okazja do pogłębienia formacji – tłumaczy.

Już w tym tygodniu na stronie internetowej krakowskiego Centrum Formacji Duchowej pojawi się szczegółowy plan wydarzenia. „Prosimy Was: o ile to tylko możliwe, tak zorganizujcie sobie czas i przestrzeń w swoich domach, abyście zgodnie z tym, co zaplanowaliście pierwotnie, mogli dobrze przeżyć ten czas” – apelują organizatorzy.

Wielkie bogactwo duchowe wydarzenia potwierdzają uczestnicy marcowej sesji online. „Niezwykłe było to, że tych wszystkich poruszeń, wydłużonych spotkań ze Słowem, mogłam doświadczyć w moim małym mieszkanku, gdzie na co dzień żyję. To jeszcze bardziej utwierdziło mnie w tym, że Bóg prawdziwie jest ze mną w mojej zwykłej codzienności” – brzmi jedno ze świadectw.

Centrum Formacji Duchowej w Krakowie prowadzone jest przez zgromadzenie zakonne salwatorianów. Powstało w 1997 roku. Proponuje sesje, szkoły formacyjne i rekolekcje, w których szczególną uwagę  poświęca się pojedynczej osobie i jej indywidualności. Towarzyszy osobom duchownym i świeckim w poszukiwaniu głębszego doświadczenia wiary i integralnego rozwoju duchowego i psychicznego. CFD współpracuje z cenionymi formatorami różnych szkół i ośrodków życia duchowego, którzy służą swoim osobistym doświadczeniem wiary oraz swoim przygotowaniem teologicznym, pedagogicznym i psychologicznym.

Za: www.niedziela.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda