Home Wiadomości Kraków: jutro uroczystości ku czci św. Brata Alberta

Kraków: jutro uroczystości ku czci św. Brata Alberta

Redakcja

Pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego 10 czerwca w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, odbędą się centralne uroczystości obchodzonego w Kościele polskim Roku św. Brata Alberta. W Eucharystii wezmą udział biskupi polscy oraz przedstawiciele władz świeckich.

Główne ogólnopolskie uroczystości ku czci “apostoła ubogich” odbędą się w Sanktuarium św. Jana Pawła II, który nazywał Brata Alberta “Bratem naszego Boga” i wyniósł go do chwały ołtarzy.

Mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczył abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. W Eucharystii wezmą udział biskupi polscy oraz przedstawiciele władz świeckich. Do udziału w liturgii zostali zaproszeni także ubodzy, artyści, podopieczni Caritas Archidiecezji Krakowskiej, uczniowie i nauczyciele szkół, a także fundacje i parafie, którym patronuje św. Brat Albert. Mszę św. poprzedzi koncert oratoryjno-kantatowy ku czci św. Brata Alberta, który rozpocznie się o godz. 10.45.

Do udziału w tym wydarzeniu zaproszone są wszystkie parafie Archidiecezji Krakowskiej, kapłani, osoby życia konsekrowanego, studenci, młodzież oraz wszyscy, dla których św. Brat Albert jest szczególnym wzorem realizacji przykazania miłości bliźniego.

“Niech wspólna modlitwa zanoszona do Boga przez wstawiennictwo św. Brata Alberta wyprosi szczególne łaski dla naszej Ojczyzny, a dla każdego z wierzących dar bezinteresownej miłości w realizacji chrześcijańskiego powołania” – napisał abp Jędraszewski w specjalnym zaproszeniu na to wydarzenie.

W ramach obchodów Roku św. Brata Alberta organizowane są wydarzenia artystyczne, nabożeństwa i pielgrzymki. W przypadające 17 czerwca liturgiczne wspomnienie św. Brata Alberta, w Sanktuarium Ecce Homo w Krakowie odpustowej Eucharystii o godz. 17.00 będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz.

Wprowadzeniem do Eucharystii będzie medytacja w obrazach – “Brat Albert z okruszyn Bożych Błogosławieństw”. Przy relikwiach Świętego wraz z siostrami i braćmi z albertyńskich zgromadzeń oraz czcicielami Biedaczyny z Krakowa odbędzie się modlitwa w intencjach Kościoła, Ojczyzny i za wszystkich powierzających się jego wstawiennictwu.

Za: www.deon.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda