Home WiadomościZ kraju Kraków: Misyjna sobota w Łagiewnikach

Kraków: Misyjna sobota w Łagiewnikach

Redakcja

Franciszkanie i paulini byli gośćmi specjalnymi soboty misyjnej (18 maja) w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Od ponad 20 lat w 3. sobotę miesiąca w Światowym Centrum Miłosierdzia wierni modlą się za misjonarzy i w papieskich intencjach misyjnych. W maju prosili Boga, aby seminaria, zwłaszcza Kościołów misyjnych, formowały pasterzy według Serca Chrystusa, całkowicie oddanych głoszeniu Ewangelii.

Na zaproszenie Agaty Schönborn z Akademickiego Ruchu Misyjnego, wychowanki duszpasterstwa akademickiego jezuitów w Krakowie za ołtarzem stanęli byli franciszkańscy misjonarze z Boliwii (o. Zbigniew Świerczek), Peru (o. Szymon Chapiński) i Paragwaju (o. Jacek Michno), a usługiwali im paulińscy seminarzyści z Kamerunu i z Australii.

Jak przypomina inicjatorka modlitewnych spotkań w Łagiewnikach, msze najpierw sprawowane były w kaplicy Cudownego Obrazu Jezusa Miłosiernego (1992-2002), a później – w Bazylice. Ale niezmiennie poprzedzało je nabożeństwo Koronki do Miłosierdzia Bożego.

W czerwcu wierni będą się modlić, aby tam, gdzie wpływ sekularyzacji jest silniejszy, wspólnoty chrześcijańskie potrafiły skutecznie prowadzić nową ewangelizację.

Za: www.zakonfranciszkanow.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda