Home WiadomościZ kraju Kraków: noworoczna Eucharystia w intencji społeczności Akademii Ignatianum

Kraków: noworoczna Eucharystia w intencji społeczności Akademii Ignatianum

Redakcja

W liturgiczne wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus w krakowskiej bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiona została noworoczna Msza św. w intencji społeczności Akademii Ignatianum. “Błogosławieństwo Aarona to przesłanie, które Bóg kieruje do nas na progu Nowego Roku, w który wchodzimy z nowymi nadziejami. Bóg zapewnia nas, że jest z nami i wspiera nasze działania” – powiedział w homilii ks. prof. Józef Bremer SJ, rektor uczelni.

Eucharystii przewodniczył ks. dr Jarosław Paszyński SJ, przełożony Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego. Homilię do przybyłych wygłosił ks. prof. Bremer, który odniósł się do słów z Księgi Liczb o błogosławieństwie Aarona.

“My wypowiadamy błogosławieństwo, które jest dobrym życzeniem złożonym w ręce Boga. Bóg wypełnia to czego my komuś życzymy. Błogosławieństwo nie jest tylko słowem, ale także czynem i działaniem. To nie ja błogosławię, lecz sam Bóg”– zwrócił uwagę rektor.

Dodał przy tym, że pustynia, przez którą wędrowali Izraelici przenosi wiernych myślami do współczesnych pustyni – takich, które tworzą ludzie sami bądź są efektem trwającej pandemii. “Pandemia koronawirusa stworzyła wokół nas pustynie. Widzimy to na pustym Rynku Głównym, na pustych ulicach, na pustyni dystansu społecznego, obowiązkowej maseczce czy utracie bliskiej osoby – kiedy wszystko wokół nas staje puste. Inną pustynią współczesności może być wędrówka wspólnoty Kościoła w Polsce. Kościół wędruje przez pustynię, często słusznej krytyki” – wymienił.

Dodał, że lekarstwem na te pustynie jest prośba o Boże błogosławieństwo.“Błogosławieństwo Aarona to przesłanie, które Bóg kieruje do nas na progu Nowego Roku, w który wchodzimy z nowymi nadziejami. Bóg zapewnia nas, że jest z nami i wspiera nasze działania” – wskazał, wymieniając, że Bóg swoim wiernym obiecuje ochronę, pokój, rozpromienienie oblicza oraz zbawienie.

Kończąc rozważanie rektor Akademii Ignatianum w Krakowie, złożył wszystkim związanym z uczelnią życzenia. “Niech Bóg nadal rozpromienia nad nami swoje oblicze. W tym co przed nami – badaniach naukowych i pracy dydaktycznej, realizacji ważnych dla nas projektów naukowych i tych wspierających administrację” – powiedział.

“Prośmy, aby oblicze dobrego Boga jaśniało nad naszym życiem zawodowym, osobistym i duchowym. Życzymy sobie tego, aby słowa błogosławieństwa Aarona dodawały nam otuchy i sił oraz motywowały nas do działania” – zakończył homilię ks. prof. Bremer.

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda