Home Wiadomości Kraków. Obchody stulecia Rycerstwa Niepokalanej

Kraków. Obchody stulecia Rycerstwa Niepokalanej

Redakcja

W setną rocznicę założenia stowarzyszenia maryjno-apostolskiego Rycerstwo Niepokalanej przez św. Maksymiliana Kolbego, przy Klasztorze Franciszkanów w Krakowie odbyły się przedsięwzięcia podkreślające tę znamienną datę.

Członkowie krakowskiej wspólnoty uczestniczyli w programie, który zaczął się popołudniową kawą z ciastkami klasztornymi, a następnie kontynuowany był wspólnym obejrzeniem nagrania spektaklu „Rycerz Niezłomny” krakowskiej wspólnoty „Theatrum Mundi”.

O godz. 19:00 odbyła się Msza Święta, której przewodniczył ks. Bogusław Nagel – asystent MI w archidiecezji krakowskiej. Słowo do Rycerzy skierował o. Marcin Buntow – franciszkanin – opiekun wspólnoty MI przy krakowskiej Bazylice św. Franciszka z Asyżu. W czasie Mszy Świętej do Rycerstwa Niepokalanej dołączyło się dwunastu nowych członków, składając swoje deklaracje oraz przyjmując Cudowny Medalik ipowierzając się Matce Bożej Niepokalanej w Akcie Oddania.

Po Mszy Świętej, przy ołtarzu Matki Bożej Niepokalanej, odbyło się nabożeństwo dziękczynne za sto lat MI oraz za osobę św. Ojca Maksymiliana. Rycerze modlili się także o nawrócenie dla zatwardziałych grzeszników, masonów oraz żydów, a także niewierzących i obojętnych religijnie.

Unikalność tego ważnego dnia również polegała na tym, że  w setną rocznicę założenia Rycerstwa, przy Klasztorze Franciszkanów w Krakowie została reaktywowana wspólnota MI dla studentów oraz nauczycieli akademickich.

Rycerze Niepokalanej przy franciszkańskiej bazylice w Krakowie serdecznie zapraszają na spotkania w czternastym dniu każdego miesiąca na Mszę Świętą o godz. 16:30, a po niej na spotkanie w Sali Włoskiej (wejście od krużganków). Zaprasza także akademicka wspólnota MI, która ma swoją Mszę Świętą w każdy poniedziałek o 19:00, a po niej spotkanie formacyjne lub modlitewne.

o. Marcin Buntow

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda