Home WiadomościZ kraju Kraków: odbył się 11. Dzień św. Franciszka

Kraków: odbył się 11. Dzień św. Franciszka

Redakcja

W niedzielę na krakowskim skwerze pod Oknem Papieskim odbyła się 11. odsłona Dnia św. Franciszka. Wydarzenie zorganizowała franciszkańska Fundacja Brat Słońce.

Jak przyznał jej prezes, o. Arkadiusz Bąk OFMConv, postać św. Franciszka z Asyżu umożliwia spojrzenie na ekologię nie tylko przez pryzmat ochrony środowiska, ale także od strony duchowej. – Próbujemy go naśladować i uczyć się od niego spojrzenia na ekologię w bardziej chrześcijańskim wymiarze. I w takiej perspektywie podejmować działania, które mogą poprawić rzeczywistość wokół nas – opisał.

Podczas wydarzenia zaprezentowano szereg wykładów, w tym na temat mitów i faktów dotyczących smogu, jak i działań, które można podjąć, by chronić się przez zanieczyszczeniami powietrza w przestrzeni domowej czy w drodze do pracy bądź miejsc pobierania nauki. Przybywający mogli się zapoznać z franciszkańskimi inicjatywami oraz wesprzeć ich działalność. Na stoiskach można było zakupić franciszkańskie książki i czasopisma, jak również poznać akcje, które podejmuje Fundacja Brat Słońce. Poza tym, uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z porad przedstawicieli projektu ekoMałopolska. Podpowiadali oni w jaki sposób rozsądnie gospodarować dobrami, które na co dzień są wokół nas, zwłaszcza w kontekście aktualnego kryzysu energetycznego i opałowego. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnił koncert zakonnego zespołu „Fioretti”.

Fundacja Brat Słońce, odpowiedzialna za inicjatywę, została powołana z inicjatywy krakowskiej Prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Jej zadaniem jest wspieranie dzieł podejmowanych przez franciszkanów.

luk / Kraków
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda