Home WiadomościZ kraju Kraków: Sakramenty dla dorosłych – rusza kurs u dominikanów

Kraków: Sakramenty dla dorosłych – rusza kurs u dominikanów

Redakcja

Po raz kolejny grupa osób w różnym wieku i o najróżniejszym doświaczeniu życiowym będzie przygotowywała się do przyjęcia chrztu wraz z bierzmowaniem i komunią u krakowskich dominikanów. Drugą grupę stanowić będą ochrzczeni, którzy nie przyjęli bierzmowania lub pierwszej komunii i teraz chcą to nadrobić.

– Droga stawania się chrześcijaninem dla każdego jest inna – tłumaczy Michał Wsiołkowski z Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny, od 5 lat organizującej kurs przygotowawczy. – Jednak każdy, kto ostatecznie chce przyjąć sakramenty wtajemniczenia lub jest gotów podjąć trud rozeznawania tej drogi, jest zaproszony na nasze spotkania: rozpoczęcie kursu do niczego nie zobowiązuje – dodaje.

Kurs przygotowawczy był obecny w Kościele niemal od jego początku; tradycyjnie trwał trzy lata, a obecnie w Krakowie rozciągnięty jest od początku października do Wielkanocy, kiedy to kandydaci przyjmują chrzest. Bierzmowanie udzielane jest w drugiej grupie kilka tygodni później, w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Do tego czasu wszyscy uczestniczą w cotygodniowych, dwugodzinnych spotkaniach (odpowiednio w poniedziałek lub wtorek). – Katechumenat to droga stawania się chrześcijaninem – wyjaśnia o. Tomasz Grabowski OP, który pięciokrotnie prowadził całoroczny kurs. – To czas w którym poznajesz podstawowe prawdy wiary, Biblię, uczysz się modlić i uczestniczyć w liturgii, a przede wszystkim poznajesz wspólnotę Kościoła – dodaje.

Aby się zapisać, wystarczy wypełnić przed końcem września (ewentualnie na początku października) krótki formularz. – Sakrament to najpewniejszy sposób na przyjęcie łaski i działania Boga. Właśnie życia z Bogiem chcemy się uczyć – zachęca o. Wojciech Sznyk, który w tym roku poprowadzi kurs. Kolejna okazja dopiero za rok!

Linki dla czytelników (do linkowania):

Pliki do pobrania:

Kontakt dla uczestników:

Kontakt dla mediów:

Organizator:

  • Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny
    ul. Dominikańska 3/11, 31-043 Kraków
    tel. (+48) 12 430 19 34
    http://www.liturgia.dominikanie.pl
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda