Home WiadomościZ kraju Kraków – Skałka: Poświęcenie pamiątkowego krzyża na miejscu pierwszego przytuliska

Kraków – Skałka: Poświęcenie pamiątkowego krzyża na miejscu pierwszego przytuliska

Redakcja

W niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego 28 maja 2017 r. w Sanktuarium Męczeństwa Św. Stanisława na krakowskiej Skałce odbyła się wyjątkowa uroczystość związana z przeżywanym obecnie Rokiem św. Brata Alberta.

Eucharystię poprzedziła medytacja „Św. Brat Albert z okruszyn Bożych błogosła-wieństw” w wykonaniu sióstr albertynek, braci albertynów oraz mieszkańców albertyńskich placówek. Scenariusz przygotował p. Robert Wyród, od wielu lat współpracujący z krakowskim Przytuliskiem dla Bezdomnych Kobiet, prowadzonym przez siostry albertynki. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił przełożony generalny Zakonu Paulinów o. Arnold Chrapkowski, który nawiązał do postaci św. Brata Alberta i Jego miłości do krzyża. Po Mszy św. i podziękowaniu Brata Starszego Pawła Flisa wierni udali się procesyjnie do paulińskiego ogrodu, gdzie znajduje się miejsce pierwszej ogrzewal-ni, w której posługę podjął św. Brat Albert. Z dawnego przytuliska pozostała jedynie ściana, stanowiąca obecnie element klasztornego muru. To właśnie w tym miejscu ojcowie paulini wznieśli pamiątkowy krzyż, a jego poświęcenia dokonał o. Arnold Chrapkowski. Nad przygotowaniem zarówno tego miejsca jak i uroczystości czuwał przeor konwentu, a zarazem rektor Seminarium Duchownego Ojców Paulinów o. Grzegorz Prus. W obchodach uczestniczyli krewni św. Brata Alberta – Państwo Grażyna i Oskar Czarnikowie, kapłani i bracia zakonni z klasztorów położonych na krakowskim Kazimierzu, bracia i siostry ze zgromadzeń albertyńskich wraz z podopiecznymi oraz licznie zgromadzeni wierni, którym osoba św. Brata Alberta jest szczególnie bliska.

Nadesłała: s. Bernarda Kostka, albertynka

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda