Home WiadomościZ kraju Kraków: tegoroczne uroczystości ku czci św. Stanisława BM bez procesji z Wawelu na Skałkę

Kraków: tegoroczne uroczystości ku czci św. Stanisława BM bez procesji z Wawelu na Skałkę

Redakcja

Tegoroczne ogólnopolskie uroczystości odbędą się w zmienionej formie. W niedzielę 9 maja przy Ołtarzu Trzech Tysiąclecia na Skałce odprawiona zostanie Msza św. z udziałem Episkopatu Polski. Z powodu trwającej pandemii nie odbędzie się natomiast tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę.

Zbliża się uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Na Wawelu i Skałce odbędą się obchody ku czci świętego. Z tej okazji już dziś rozpoczyna się nowenna w Katedrze na Wawelu.

Tegoroczne ogólnopolskie uroczystości odbędą się w zmienionej formie. W niedzielę 9 maja o godz. 10.00 celebrowana będzie Msza św. z udziałem Episkopatu Polski, która zostanie odprawiona przy Ołtarzu Trzech Tysiąclecia na Skałce. Eucharystii przewodniczyć będzie metropolita warmiński abp Józef Górzyński, który również wygłosi homilię.

Zaproszeni na tę uroczystość są wszyscy wierni, szczególnie delegacje z parafii, seminariów, zakonów, organizacji oraz instytucji. Tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę, z racji na sytuację pandemiczną, została odwołana – poinformował w wydanym komunikacie ks. Łukasz Michalczewski, dyrektor Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej.

13 maja 2021 r. przypada 40. rocznica zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji Archidiecezja Krakowska zorganizowała uroczystości dla upamiętnienia tych dramatycznych chwil oraz podziękowania Bogu za dar życia i pontyfikat wielkiego rodaka. W tym dniu zaprasza na Mszę św. o godz. 17.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II, gdzie przechowywana jest sutanna z zamachu. Będzie jej przewodniczył i wygłosi homilię abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi TVP3 Kraków. O godz. 20.15 w Kościele św. Piotra w Wadowicach, który jest wotum wdzięczności za ocalenie życia świętego papieża, odbędzie się koncert ku Jego czci. Wydarzenie będzie transmitowane przez TVP1, a jest organizowane przez Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II.

BPAK / Kraków
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda