Home WiadomościZ kraju Kraków: Trynitarze przygotowują 300 świątecznych paczek dla więźniów

Kraków: Trynitarze przygotowują 300 świątecznych paczek dla więźniów

Redakcja

Trwa akcja przygotowania symbolicznych świątecznych paczek dla więźniów z dwóch krakowskich zakładów penitencjarnych. Kapelania Więzienna Ojców Trynitarzy pragnie przygotować około 300 takich paczek i prosi ludzi dobrej woli o wsparcie.

Krakowscy trynitarze już od kilku lat organizują pomoc świąteczną w formie skromnych paczek dla osób pozbawionych wolności, przebywających w Areszcie Śledczym przy ul. Montelupich w Krakowie i Zakładzie Karnym w Krakowie-Nowej Hucie.

„Mamy nadzieję, że i tym razem z Waszą pomocą, naszych przyjaciół i ludzi dobrej woli, uda nam się przygotować skromne upominki – zestawy żywności, które wraz z opłatkiem i życzeniami błogosławionych świąt pragniemy dostarczyć przed Wigilią do każdej celi” – zapowiadają.

Jak zaznaczają, w tym roku każdy mógł lepiej sobie wyobrazić, jak wygląda codzienność człowieka trwale odosobnionego, pozbawionego możliwości spotkania z bliskimi, czy nawet zwykłego spaceru.

„Wiemy teraz więcej o tym, jak boli samotność, czym jest depresja i osłabienie prawdziwych, nie-wirtualnych relacji. Poznaliśmy niejednokrotnie smak bezczynności zawodowej, dojmujące poczucie braku własnej sprawczości, odcięcie od ulubionych zajęć i miejsc powodowało, że życie traciło blask” – napisali zakonnicy na stronie www.trynitarze.pl.

Dodali jednak, że nadchodzi czas świąt Bożego Narodzenia i w ludziach ożywa nadzieja na koniec smutnego okresu epidemii. „Wiemy, że Pan Bóg pisze prosto po krzywych liniach, wzrost zakażeń śmiercionośnym wirusem wywołał więc istną epidemię pomagania, dzielenia się, wsparcia okazywanego chorym, lekarzom, seniorom. Wierzymy, że każdy szczery odruch serca, każde dostrzeżenie potrzeb bliźniego w trudnej sytuacji, każda ofiarność przyniesie obfity i trwały owoc pokoju. Żadne dobro nie zostanie zmarnowane” – podkreślili.

Trynitarze wskazali, że w tym roku nie jest możliwe odwiedzanie krakowskich więzień i okazywanie życzliwości osadzonym kobietom i mężczyznom bezpośrednio, ale zawsze można to zrobić, włączając się w prowadzoną przez nich akcję.

„Na zakup kawy, herbaty, słodyczy do 300 paczek potrzebujemy około 15 000 zł. Bardzo wdzięczni za każde wsparcie – czekamy na wpłaty do 17 grudnia. Na chwilę obecną udało się nam zebrać ponad 2000 zł. Wszystkich ofiarodawców ogarniamy serdeczną modlitwą” – podsumowali zakonnicy, zachęcając do darowizn na konto 24 1240 1444 1111 0010 5914 3528 (Dom Zakonny Zakonu Przenajświętszej Trójcy, ul. Łanowa 1, 30-725 Kraków) z dopiskiem „święta w więzieniu”.

luk / Kraków

Więcej na: wwww.trynitarze.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda