Home WiadomościZ kraju Kraków: trynitarze przygotowują świąteczne paczki dla więźniów

Kraków: trynitarze przygotowują świąteczne paczki dla więźniów

Redakcja

Trwa akcja przygotowania symbolicznych świątecznych paczek dla więźniów z dwóch krakowskich zakładów penitencjarnych. Kapelania Więzienna Ojców Trynitarzy pragnie przygotować około 300 takich paczek i prosi ludzi dobrej woli o wsparcie.

Krakowscy trynitarze już od kilku lat organizują pomoc świąteczną w formie skromnych paczek dla osób pozbawionych wolności, przebywających w Areszcie Śledczym przy ul. Montelupich w Krakowie i Zakładzie Karnym w Krakowie-Nowej Hucie.

Jak zaznaczają na swojej stronie internetowej zakonnicy, osadzeni w zakładach karnych i pozbawieni wolności za czyny przestępcze mają dramatycznie wiele już poza sobą – nawiązują tym samym do słów ks. Józefa Tischnera, który wskazał, że spotkanie z każdym człowiekiem i jego zrozumienie zależy bardzo mocno od przeszłości, której doświadczył.

„My, z drugiej strony więziennego muru, możemy stanąć im naprzeciw. Taka sposobność nadarzy się wkrótce. Święta Bożego Narodzenia, na które czekamy w Adwencie, to zwykle czas radosnych rodzinnych spotkań. Różnie bywa, ale przy stole wigilijnym czy świątecznym nie sposób nie spojrzeć drugiemu człowiekowi w oczy, nie da się nie zatęsknić za pokojem i szczęściem w rodzinie, za bliskością i zrozumieniem” – można przeczytać na stronie www.trynitarze.pl.

Zakonnicy dodają, że takie emocje na pewno potęgują się w tych, którzy znajdują się w odosobnieniu, poczuciu winy, ale również bezsilności i często nieprzychylnie nastawionych ludzi, obarczonych własnymi problemami, w otoczeniu nieprzypominającym domu.

Dlatego też trynitarze chcą wyjść naprzeciw osadzonym i po raz kolejny przygotować dla nich niewielkie świąteczne upominki – zestawy żywności wraz z życzeniami świątecznymi i opłatkiem. „Wszystko po to, by mogli podzielić się tym w celi i chociaż przez chwilę zbudować wspólnotę wokół stołu – stworzyć namiastkę wigilijnego nastroju. Jest to możliwe tylko dzięki ofiarności wielu ludzi dobrej woli” – podkreślają.

„Na zakup kawy, herbaty, słodyczy do 300 paczek potrzebujemy około 15 000 zł. Bardzo wdzięczni za każde wsparcie – czekamy na wpłaty do 17 grudnia. Na chwilę obecną udało się nam zebrać ponad 2000 zł. Wszystkich ofiarodawców ogarniamy serdeczną modlitwą” – podsumowują zakonnicy, zachęcając do darowizn na konto 24 1240 1444 1111 0010 5914 3528 (Dom Zakonny Zakonu Przenajświętszej Trójcy, ul. Łanowa 1, 30-725 Kraków) z dopiskiem „Święta w więzieniu”.

luk / Kraków
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda