Home WiadomościZ kraju Kraków: trynitarze zapraszają na akcję „Dobry Wykup”

Kraków: trynitarze zapraszają na akcję „Dobry Wykup”

Redakcja

Z okazji pierwszego Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych krakowscy trynitarze organizują akcję „Dobry Wykup”. Będzie to kiermasz, dzięki któremu w najbliższą niedzielę będzie można wesprzeć podopiecznych Domu Pomocy Społecznej, prowadzonego przez zakonników.

25 lipca po raz pierwszy będzie obchodzony Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który ustanowił papież Franciszek. Zgodnie z zamysłem Ojca Świętego ma to być czas osobistego spotkania starszych z młodszymi czy dziadków z wnukami.

W krakowskiej wspólnocie trynitarzy będzie mieć on wymiar szczególny. Od 2014 r. prowadzą bowiem oni Dom Pomocy Społecznej dla 46 osób starszych i przewlekle chorych, które na co dzień potrzebują wsparcia i modlitwy.

– Najbliższa niedziela będzie szczególną okazją, by takie zainteresowanie im okazać – uważa o. Rafał Piecha OSST. Wspólnie z naszymi świeckimi wolontariuszami przygotowaliśmy bowiem kiermasz rękodzieł wykonanych w większości przez mieszkańców DPS-u na Łanowej 1B oraz osadzonych, podopiecznych trynitarzy kapelanów więziennych – dodaje zakonnik.

Dochód ze sprzedaży tych różnorodnych pięknych przedmiotów, a także towarzyszącej im loterii fantowej dla dzieci, zostanie przeznaczony na wybudowanie altany ogrodowej dla mieszkańców Domu Pomocy, by mogli bezpiecznie korzystać z rekreacji na świeżym powietrzu w słoneczne dni.

Akcji przewodzi hasło „Dobry Wykup”. – Patronuje jej Matka Boża, a papież wybrał datę uroczystości ze względu na bliskie wspomnienie jej rodziców, dziadków Pana Jezusa. W Zakonie Przenajświętszej Trójcy i Niewolników Maryja jest czczona pod imieniem od Dobrego Wykupu i przedstawiana ze szkaplerzem trynitarskim oraz sakiewką w ręce. Stąd nazwa kiermaszu – wyjaśnia o. Piecha.

Dodaje, że niedzielna uroczystość wiąże się z możliwością uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. – Będą go mogli uzyskać wszyscy, którzy tego dnia wezmą udział w mszy św. w intencji osób starszych – w naszej kaplicy będzie ona odprawiona o 8:00 – a także odwiedzą lub w inny sposób okażą bliskość osobom w podeszłym wieku, zwłaszcza osamotnionym i znajdującym się w potrzebie – tłumaczy o. Piecha.

Kiermasz i loteria fantowa na rzecz mieszkańców DPS-u na ul. Łanowej 1B odbędzie się w niedzielę 25 lipca 2021 w godzinach 8:00-18.00. Krakowscy trynitarze serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w akcji „Dobry wykup”.

luk / Kraków

KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda