Home WiadomościZ kraju Kraków: zbiórka żywności „Pudełko po butach” dla osób bezdomnych

Kraków: zbiórka żywności „Pudełko po butach” dla osób bezdomnych

Redakcja

Podopieczni krakowskiego Dzieła Pomocy św. Ojca Pio po raz kolejny zostali wsparci zbiórką żywności. Klub Wolontariatu Myślenice przeprowadził dla nich już trzecią zbiórkę pod hasłem „Pudełko po butach”.

Członkowie klubu wpadli na pomysł, by pudełka po butach wykorzystać jako opakowania na żywność długoterminową i w taki sposób przywieźć ją potrzebującym, którym pomaga na co dzień Dzieło Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie. W ramach trzeciej edycji akcji uzbierano 1300 takich pudełek.

Pomoc została przekazana do krakowskiej placówki z Myślenic w dwóch turach. W akcję włączyło się 35 szkół oraz kilkaset osób wrażliwych na los ludzi w kryzysie bezdomności.

“Jesteśmy pełni wdzięczności i podziwu za tak wielkie zaangażowanie lokalnej społeczności. Dobrze, że są dobrzy ludzie, którzy mają odwagę czynić dobro” – wyraził wdzięczność o. Grzegorz Marszałkowski OFMCap, dyrektor Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.

Szczegółowe informacje o aktualnej działalności Dzieła Pomocy św. Ojca Pio oraz o możliwości jego wsparcia dostępne są na stronie www.dzielopomocy.pl.

Jedną z form jest przekazanie darowizny na konto organizacji: 74 1240 2294 1111 0010 1273 0039 lub dla darczyńców z zagranicy PL 46 1600 1013 1844 8878 7000 0001.

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio powstało w 2004 r.

Wspiera ono osoby potrzebujące poprzez prowadzenie łaźni, pralni i garderoby, a także jadłodajni i ambulatorium, organizowanie konsultacji socjalnych i zawodowych, prowadzenie poradni psychiatryczno-psychologicznej oraz tzw. mieszkań wspieranych, w których ludzie bez domu uczą się samodzielności.

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda