Home WiadomościZ kraju Krakowscy trynitarze: na świąteczne paczki dla więźniów brakuje ponad 8 tys. zł

Krakowscy trynitarze: na świąteczne paczki dla więźniów brakuje ponad 8 tys. zł

Redakcja

Kończy się akcja przygotowania symbolicznych świątecznych paczek dla więźniów z dwóch krakowskich zakładów penitencjarnych. Aby inicjatywa mogła się udać potrzeba jeszcze ponad 8 tys. zł.

Kapelania Więzienna Ojców Trynitarzy pragnie przygotować około 300 takich paczek dla osób pozbawionych wolności, przebywających w Areszcie Śledczym przy ul. Montelupich w Krakowie i Zakładzie Karnym w Krakowie-Nowej Hucie. Na chwilę obecną udało się zebrać 6705,51 zł z potrzebnych 15 tys. zł.

„Mamy nadzieję, że i tym razem z waszą pomocą, naszych przyjaciół i ludzi dobrej woli, uda się przygotować skromne upominki – zestawy żywności, które wraz z opłatkiem i życzeniami błogosławionych świąt pragniemy dostarczyć przed Wigilią do każdej celi” – apelują trynitarze.

Jak zaznaczają, w tym roku każdy mógł lepiej sobie wyobrazić, jak wygląda codzienność człowieka trwale odosobnionego, pozbawionego możliwości spotkania z bliskimi, czy nawet zwykłego spaceru. „Wiemy teraz więcej o tym, jak boli samotność, czym jest depresja i osłabienie prawdziwych, nie-wirtualnych relacji. Poznaliśmy niejednokrotnie smak bezczynności zawodowej, dojmujące poczucie braku własnej sprawczości, odcięcie od ulubionych zajęć i miejsc powodowało, że życie traciło blask” – wskazano na stronie www.trynitarze.pl.

Dodano przy tym, że w tym roku nie jest możliwe odwiedzanie krakowskich więzień i okazywanie życzliwości osadzonym kobietom i mężczyznom bezpośrednio, ale zawsze można to zrobić, włączając się w prowadzoną przez trynitarzy akcję.

„Jesteśmy wdzięczni za każde wsparcie – czekamy na wpłaty do 17 grudnia. Wszystkich ofiarodawców ogarniamy serdeczną modlitwą” – zapewnili zakonnicy, zachęcając do darowizn na konto 24 1240 1444 1111 0010 5914 3528 (Dom Zakonny Zakonu Przenajświętszej Trójcy, ul. Łanowa 1, 30-725 Kraków) z dopiskiem „święta w więzieniu”.

luk / Kraków
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda