Home WiadomościZ kraju Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski dla o. Góry

Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski dla o. Góry

Redakcja

deon.plO. Jan Góra został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski. Prezydent RP uhonorował dominikanina „za wybitne zasługi w kształtowaniu świadomości moralnej i patriotycznej, za osiągnięcia w pracy duszpasterskiej, za zaangażowanie w tworzenie i promowanie idei spotkań lednickich”. Odznaczenie przekazano podczas trwającej w Poznaniu liturgii pogrzebowej Mszy św.

W czasie liturgii odczytano list od prezydenta RP. „Ojciec Góra realizował swoje posłannictwo ze szczególna charyzmą i ewangelicznym entuzjazmem” – napisał Andrzej Duda. Zaznaczył, że coroczne spotkania młodzieży nad Lednicą „trwale zapisały się na kartach najnowszej historii polskiego Kościoła ale też, co ważniejsze, w historii życia tysięcy uczestników tego misterium”.

Andrzej Duda zwrócił uwagę, że zmarły dominikanin znakomicie wypełniał duszpasterskie wskazania Jana Pawła II że jego spuścizna jest niezwykle cenna. „Jestem przekonany, że jeszcze przez długie lata będą z niej czerpać ci, którzy tak jak On będą zabiegać o duchowa i moralna odnowę naszej, polskiej ziemi” – napisał prezydent RP.

Następnie z rąk ministra Andrzeja Dery odznaczenie dla o. Góry odebrał jego brat – Roman Góra i ojciec Paweł Kozacki, prowincjał Polskiej Prowincji Dominikanów.

KAI/jm

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda