Home WiadomościZ kraju Ks. Edmund Jan Michalski MSF ponownie Przełożonym Generalnym Misjonarzy Świętej Rodziny

Ks. Edmund Jan Michalski MSF ponownie Przełożonym Generalnym Misjonarzy Świętej Rodziny

Redakcja

Już kilka minut po godzinie szesnastej w sobotę 12 X 2013 roku, uczestnicy Kapituły Generalnej w pierwszym głosowaniu wybrali ponownie na Przełożonego Generalnego Ks. Edmunda Jana Michalskiego MSF, wywodzącego się z Polskiej Prowincji Misjonarzy Świętej Rodziny.

Głosowanie wyłoniło trzech kandydatów: Ks. Edmunda Michalskiego MSF, Ks. Itacira Brassiani (Prowincja Południowo- Brazylijska) i Ks. Mariana Kołodziejczyka MSF (Prowincja Polska). Do południa po wprowadzeniu w metodologię i wagę wyboru Przełożonego Generalnego, a także po godzinnej niemal modlitwie osobistej, uczestnicy dokonali sondażu, który wyłonił kandydatów na Przełożonego Generalnego. Następnie po przerwie i wspólnej modlitwie przed Najswiętszym Sakramentem dokonano wyboru Generała Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny.

Polska Prowincja Misjonarzy Świętej Rodziny gratuluje Ks. Edmundowi Michalskiemu wyboru na kolejną szescioletnią kadencję w roli Przełożonego Generalnego!

Tu można zobaczyc kilka zdjęć 

Więcej o kapitule na: www.msf.opoka.org.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda