Home WiadomościZ kraju Ks. Kard. Robert Sarah w biurze promocji kultu Męczenników z Pariacoto

Ks. Kard. Robert Sarah w biurze promocji kultu Męczenników z Pariacoto

Redakcja

16 sierpnia 2021 r. mieliśmy zaszczyt gościć w Biurze Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto ks. kard. Roberta Saraha, który z zainteresowaniem obejrzał mapę z zaznaczonymi miejscami, gdzie znajdują się relikwie I stopnia Męczenników z Pariacoto oraz zapoznał z publikacjami na temat Męczenników, jakie dostępne są w biurze, także w języku angielskim, francuskim i niemieckim. Na zakończenie wizyty ks. kard. Robert Sarah udzielił błogosławieństwa pracownikom Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto.

Były prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów przebywa w Polsce już od kilku dni. 14 sierpnia brał udział w obchodach 80 – tej rocznicy śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego w Niepokalanowie, a 15 sierpnia przewodniczył sumie odpustowej w Kalwarii Pacławskiej na zakończenie Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Ks. kard. Robert Sarah odwiedził także Kaplicę św. Rafała w Kalwarii Pacławskiej, w której znajdowały się w czasie odpustu zakrwawione koszule Męczenników z Pariacoto oraz wpisał się do Księgi Pamiątkowej założonej z okazji 30. Rocznicy Śmierci Męczenników z Pariacoto.

Za: meczennicy.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda