Home WiadomościZ kraju Ks. Kazimierz Łatak CRL Profesorem Nauk Humanistycznych

Ks. Kazimierz Łatak CRL Profesorem Nauk Humanistycznych

Redakcja

Dnia 22 lutego 2012 roku ks. prof. dr hab. Kazimierz Łatak CRL otrzymał z rąk Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego tytuł „Profesora Nauk Humanistycznych”. Jest to najwyższe uhonorowanie w dziedzinie nauki.

Uroczystość odbyła się o godz. 12.00 w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego. Razem z prof. Kazimierzem Łatakiem CRL uhonorowanie przyjęło 29 profesorów z całej Polski, zajmujących się różnymi dziedzinami nauk humanistycznych i ścisłych.

Recenzentami dorobku naukowo-dydaktycznego ks. prof. Kazimierza Łataka CRL byli: Jan Dzięgielewski- historyk z Uniwersytetu Warszawskiego, Edward Podkowski z Polskiej Akademii Nauk, Bohdan Rok z Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Karolina Targosz również z Polskiej Akademii Nauk.

Obecnie ks. prof. Kazimierz Łatak CRL jest Dyrektorem Instytutu Nauk Historycznych Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie; kieruje Katedrą Nauk Pomocniczych Historii i prowadzi Zakład Archiwistyki Szczegółowej i Informacji Naukowej; jest członkiem Państwowej Komisji Akredytacyjnej, która ocenia programy i jakość kształcenia na uniwersytetach, a także jest konsultantem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Jako współbracia ks. prof. Kazimierza Łataka CRL bardzo cieszymy się z tego ogromnego wyróżnienia. Gratulujemy ks. prof. Kazimierzowi Łatakowi CRL, że w tak doskonały sposób potrafi wykorzystywać dary, którymi obdarzył Go Bóg. Życzymy, aby z Bożą pomocą dalej tak znakomicie służył Kościołowi i nauce!

Więcej (galeria) na: www.kanonicy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda