Ks. Maciej Makuła SDB kandydatem KEP na redaktora kierującego Redakcją Programów Katolickich TVP S.A.

SDBJak podało 7 czerwca Biuro prasowe Episkopatu salezjanin, ks. Maciej Makuła, został kandydatem Konferencji Episkopatu Polski na redaktora kierującego Redakcją Programów Katolickich TVP SA. 

Ks. Maciej urodził się 6 grudnia 1977 r. w Suwałkach. Po wstąpieniu do warszawskiej Inspektorii salezjanów odbył studia z teologii w seminarium salezjańskim w Łodzi i tam przyjął  święcenia kapłańskie  21 maja 2005 r.

Następnie odbywał studia podyplomowe z dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim odbywając w tym czasie rożne praktyki z zakresu  multimediów., między innymi we Florencji.

Jak sam napisał interesuje go nagrywanie, montowanie i produkcja filmów misyjnych; kontakt z dziennikarzami; rzecznictwo prasowe; pisanie tekstów dziennikarskich; prowadzenie szkoleń i zajęć z zakresu dziennikarstwa i multimediów

Był wychowawcą trudnej młodzieży w Różanymstoku,  kapelanem hematologii w Warszawie  a następnie duszpasterzem akademickim w Łodzi. Od 2010 roku działał  w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie, zajmując się multimediami  i wolontariatem misyjnym. Aktualnie jest dyrektorem tego  Ośrodka i przełożonym wspólnoty.

Biegle posługuje się językiem włoskim i angielskim, zna także na poziomie podstawowym język francuski.

Do pełnienia posługi redaktora kierującego Redakcją Programów Katolickich TVP SA był rekomendowany przez wszystkich inspektorów salezjańskich w Polsce, a także przez Konferencję Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce.

Redakcja