Home WiadomościZ kraju Ks. Maciej Makuła SDB kandydatem KEP na redaktora kierującego Redakcją Programów Katolickich TVP S.A.

Ks. Maciej Makuła SDB kandydatem KEP na redaktora kierującego Redakcją Programów Katolickich TVP S.A.

Redakcja

SDBJak podało 7 czerwca Biuro prasowe Episkopatu salezjanin, ks. Maciej Makuła, został kandydatem Konferencji Episkopatu Polski na redaktora kierującego Redakcją Programów Katolickich TVP SA. 

Ks. Maciej urodził się 6 grudnia 1977 r. w Suwałkach. Po wstąpieniu do warszawskiej Inspektorii salezjanów odbył studia z teologii w seminarium salezjańskim w Łodzi i tam przyjął  święcenia kapłańskie  21 maja 2005 r.

Następnie odbywał studia podyplomowe z dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim odbywając w tym czasie rożne praktyki z zakresu  multimediów., między innymi we Florencji.

Jak sam napisał interesuje go nagrywanie, montowanie i produkcja filmów misyjnych; kontakt z dziennikarzami; rzecznictwo prasowe; pisanie tekstów dziennikarskich; prowadzenie szkoleń i zajęć z zakresu dziennikarstwa i multimediów

Był wychowawcą trudnej młodzieży w Różanymstoku,  kapelanem hematologii w Warszawie  a następnie duszpasterzem akademickim w Łodzi. Od 2010 roku działał  w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie, zajmując się multimediami  i wolontariatem misyjnym. Aktualnie jest dyrektorem tego  Ośrodka i przełożonym wspólnoty.

Biegle posługuje się językiem włoskim i angielskim, zna także na poziomie podstawowym język francuski.

Do pełnienia posługi redaktora kierującego Redakcją Programów Katolickich TVP SA był rekomendowany przez wszystkich inspektorów salezjańskich w Polsce, a także przez Konferencję Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce.

Redakcja

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda