Home WiadomościZ kraju Ks. prof. Andrzej Szostek MIC odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski

Ks. prof. Andrzej Szostek MIC odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski

Redakcja

22 kwietnia 2013 r. odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych profesorom Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Uroczystego wręczenia odznaczeń w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonała Pani prof. Jolanta Szołno-Koguc, Wojewoda Lubelski.

Za wybitne osiągnięcia w pracy naukowo-badawczej i działalności dydaktycznej oraz za zasługi na rzecz rozwoju nauki Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski został – razem z kilkoma innymi profesorami – odznaczony marianin, ks. prof. dr hab. Andrzej Szostek.

Ks. prof. Andrzej Szostek (ur. 1945, marianin od 1970 r., kapłan – od roku 1974), jest filozofem, etykiem, uczniem kard. Karola Wojtyły i śp. ks. prof. Tadeusza Stycznia SDS. W przeszłości był kierownikiem Katedry Etyki na Wydziale Filozofii KUL, prorektorem (1992-1998) oraz rektorem (1998-2004) tej lubelskiej uczelni. Jest autorem licznych publikacji, redaktorem i współpracownikiem kilku periodyków naukowych oraz członkiem wielu gremiów naukowych.

xkt

Za: www.marianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda