Home WiadomościZ kraju Ks. Zdzisław Boguszewski MS odszedł do Pana

Ks. Zdzisław Boguszewski MS odszedł do Pana

Redakcja

Z żalem informujemy, że w czwartek 28 sierpnia w Bayerbach (Niemcy) zmarł ks. Zdzisław Boguszewski MS. Jego pogrzeb odbędzie się 5 września w Trzciance.

Nasz współbrat zmarł, mając 63 lata, w 43 roku profesji zakonnej. W Niemczech posługiwał od 1986 roku. W ostatnich latach był proboszczem w parafii Bayerbach (diecezja Passau). Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Zdzisława Boguszewskiego MS odbędą się zarówno w Bayerbach, jak i w Trzciance – rodzinnym mieście zmarłego.

W kościele parafialnym w Bayerbach we wtorek 2 września o godz. 18.00 zostanie odmówiony różaniec, natomiast 3 września o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji śp. ks. Zdzisława. Po Mszy św. nastąpi przewiezienie ciała do Trzcianki.

W Trzciance w czwartek 4 września o godz. 15.00 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w intencji zmarłego zostanie odmówiona koronka do Bożego Miłosierdzia. Po koronce ciało zostanie przewiezione do kaplicy cmentarnej. W piątek 5 września o godz. 13.00 ciało zostanie przewiezione z kaplicy cmentarnej do kościoła pw. św. Jana Chrzciciela, a następnie zostanie odmówiony różaniec w intencji śp. ks. Zdzisława. O godz. 14.00 rozpocznie się Msza św. pogrzebowa, po której ciało zmarłego zostanie przewiezione na cmentarz komunalny w Trzciance i złożone w grobowcu zakonnym.

Pamiętajmy w modlitwach o naszym zmarłym współbracie i jego rodzinie.Wieczny odpoczynek daj mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

(gz)

Za: www.saletyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda