Home WiadomościZ kraju Książka: Franciszek z Asyżu. Powrót do Ewangelii

Książka: Franciszek z Asyżu. Powrót do Ewangelii

Redakcja

Mimo tylu wieków postać Ubogiego z Asyżu pozostaje bardzo żywa. W dalszym ciągu ma ona wielką moc oddziaływania, fascynuje nie tylko chrześcijan wszystkich wyznań, ale również ludzi, którzy nie wyznają ani naszej wiary, ani nie żyją w naszej kulturze. Wydaje się, że postać tę otacza urok, który każe milknąć wszelkim różnicom.

Skąd pochodzi ta urzekająca siła? Jak wytłumaczyć to oddziaływanie, które nie zna granic?

Franciszek z Asyżu był w XIII wieku człowiekiem powrotu do Ewangelii. Zrywając z systemem poli-tyczno-religijnym swego czasu, systemem władzy feudalnej Kościoła i wojen świętych, powrócił do Ewangelii ubóstwa, braterstwa oraz pokoju. W tym kryje się bez najmniejszej wątpliwości jego wielka zasługa.

Publikacja ta nie jest biografią w ścisłym tego słowa znaczeniu. Jest raczej przybliżeniem przeżycia ewangelicznego Franciszka w świetle historii. Intencją Autorów było podkreślenie tego spotkania ewan-gelicznego z historią ludzi. Spotkania, które pozostaje oświetlającym dla nas dzisiaj.

To zagadnienie zasługiwało na obszerniejsze rozwinięcie. Dlatego powstała ta książka. Przemyślane powoli, dzieło to nie zwraca się do czytelnika spieszącego się i chciwego recept, ale do tego, który zgadza się iść cierpliwie i odkryć środowisko ludzkie, ekonomiczne, społeczne i polityczne, w którym zakorzenia się duchowe doświadczenie św. Franciszka z Asyżu.


Autor: Elio Leclerc OFM

Tłumaczenie: Wacław Michalczyk OFM, Stanisław Nowakowski OFM

Str. 288, format 12 x 17,5 cm, twarda oprawa, cena 19,50 zł

Publikację prosimy zamawiać:

Wydawnictwo OO. Bernardynów
CALVARIANUM
tel. 12 422 16 50 w. 73, tel./fax 12 432 22 30
(od pon. do pt. od 8 do 14),

oraz listownie

30-960 Kraków
ul. Bernardyńska 2, skr. poczt. 765

Serdecznie  zapraszamy do naszej księgarni internetowej www.calvarianum.pl
e-mail: [email protected]

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda