Home WiadomościZ kraju Książka o patronie ŚDM Panama 2019

Książka o patronie ŚDM Panama 2019

Redakcja

Na kilka dni przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży 2019 w Panamie, Wydawnictwo Franciszkanów Bratni Zew wydało książkę o jednym z patronów tego wydarzenia – św. Martinie de Porres. Nieznany dla wielu Peruwiańczyk urodził się jako nieślubne dziecko hiszpańskiego rycerza i wyzwolonej Afrykanki, co wówczas – na przełomie XVI i XVII wieku – było przyczyną wielu kłopotów i co jasno określało jego status społeczny.

Martin, mimo swojego pochodzenia i koloru skóry, nie poddawał się. Uważał, że naśladowanie Jezusa to zawody o mistrzostwo świata w miłości, a ta wyraża się nie tylko w czynieniu dobra wszystkim bez wyjątku, ale objawia się także w umiejętności znoszenia różnego typu przeciwności losu i rozmaitych przykrości. Bożą mocą leczył, uzdrawiał, cierpliwie słuchał i dawał dobre rady wszystkim, którzy ich potrzebowali. Wyróżniała go wielka pokora i chęć pomocy każdemu wokół, nawet zwierzętom, dlatego dzisiaj często mówi się o nim Brat Miotła albo św. Franciszek Ameryki. Zmarł w opinii świętości mając 60 lat.

W prezentowanej książce, choć została napisana z myślą o młodszych czytelnikach, każdy znajdzie coś dla siebie. Lekki język, szybka akcja i barwne ilustracje spodobają się tak dzieciom, jak i dorosłym. Nie zabraknie też fragmentów pełnych humoru!

To wspaniała lektura nie tylko dla uczestników Światowych Dni Młodzieży w Panamie – św. Martin jest postacią, którą powinien poznać każdy. Jego historia uczy nas, że to nie kolor skóry czy pochodzenie, ale postawa serca i dobro okazywane innym stanowi o wartości człowieka.

Książkę można nabyć w sklepie internetowym Wydawcy: BRATNI ZEW.

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda