Książka: O tych, którzy znaleźli Mesjasza

Nakładem Wydawnictwa VERBINUM ukazała się nowa książka o. Mirosława Piątkowskiego SVD, zatytułowana „Znaleźliśmy Mesjasza. Chodź i zobacz”.

Książka zawiera świadectwa misjonarzy i misjonarek ze zgromadzeń założonych przez św. Arnolda Janssena.

To opowieści zwyczajnych dziewcząt i chłopców, naszych rówieśników, dzieci sąsiadów, peerelowskich milicjantów, kumpli z klasy czy z dyskoteki – mówi Anna Kot z „Głosu Wielkopolskiego”, współautorka książki. – Opowieści o tym, jak w coraz bardziej zeświecczonym świecie XX i XXI wieku przyszedł do nich Bóg.

W książce znajdziemy historie z życia młodych ludzi, czasem niespecjalnie religijnych, nie „nawiedzonych” – jak to się dziś często określa pobożne osoby. Ludzi, którzy dziś służą Bogu i ludziom jako misjonarze i misjonarki na wszystkich kontynentach. Autorzy chcieli pokazać, że wbrew obiegowej opinii, powołanie dokonuje się w codzienności, niekiedy z daleka od kościoła czy życia wspólnoty parafialnej. Ale zawsze wśród ludzi, którzy już gdzieś, kiedyś otarli się o Boga.

„Znaleźliśmy Mesjasza” to pozycja trzyczęściowa. W wydanej właśnie części I „Piotr”, znajdziemy między innymi historie życia br. Klimka Bobaka SVD, o. Piotra Nawrota SVD, s. Ewy Piegdoń SSpS i kilku innych misjonarzy i misjonarek.

Przejdź na stronę Wydawnictwa VERBINUM 

Za: www.werbisci.pl