Home WiadomościZ kraju Książka: Pedagogie katolickich zgromadzeń zakonnych. Historia i współczesność, t.1

Książka: Pedagogie katolickich zgromadzeń zakonnych. Historia i współczesność, t.1

Redakcja

W grudniu 2012 r. ukazała się w Oficynie Wydawniczej „Impuls” książka dotycząca pedagogii zgromadzeń zakonnych: Pedagogie katolickich zgromadzeń zakonnych. Historia i współczesność, t. 1, red. Janina Kostkiewicz, Oficyna Wydawnicza „Impuls”, Kraków 2012. W tomie tym zostały zaprezentowane pedagogie następujących zgromadzeń: franciszkanów, bernardynów, jezuitów, sióstr katarzynek, pijarów, misjonarzy lazarystów, pallotynów, salezjanów, salezjanek, zmartwychwstańców, nazaretanek, pasterek, służebniczek bł. Edmunda Bojanowskiego, michalitów i szarych urszulanek. Jest to pierwsze tego typu opracowanie w Polsce, bardzo przydatne zarówno dla wykładowców i studentów pedagogiki, jak i działalności duszpasterskiej, wychowawczej i zakonnej.

W Oficynie został już złożony drugi tom, pod redakcją pani profesor Janiny Kostkiewicz i ks. profesora Kazimierza Misiaszka, salezjanina. Znajdą się w nim pedagogie takich zgromadzeń, jak marianów, redemptorystów, sióstr adoratorek, jadwiżanek, niepokalanek, salwatorianów, zmartwychwstanek, orionistów, orionistek i pasjonistek.

Więcej informacji na temat wydanego pierwszego tomu w: www.impulsoficyna.com.pl

e-mail: [email protected]

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda