Home WiadomościZ kraju Łagiewniki staną się krakowską Copacabaną

Łagiewniki staną się krakowską Copacabaną

Redakcja

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach stanie się pod koniec lipca krakowską Copacabaną. W czasie Rio w Krakowie polska młodzież będzie duchowo łączyła się z brazylijskimi Światowymi Dniami Młodzieży. Zapisy trwają do 30 czerwca.

Kardynał Stanisław Dziwisz zapragnął, byśmy się mogli spotkać w gronie młodych w tym samym czasie, gdy Papież przewodzi Światowym Dniom Młodzieży w Brazylii. Jest potrzeba, by być razem w tak niezwykłych chwilach życia młodego Kościoła. Jest to cenne doświadczenie i często przemieniające. Chcemy przeżyć piękną noc modlitwy, radości, łączności z młodymi w Rio – zapewniają organizatorzy Rio w Krakowie.

W sobotę 27 lipca tuż przed Godziną Miłosierdzia krakowskie spotkanie młodych otworzy bp Damian Muskus – do Bazyliki Bożego Miłosierdzia zostanie wprowadzony Krzyż Młodych. Program wydarzenia przewiduje nabożeństwo pokutne z sakramentem pojednania, które poprzedzi konferencja na temat spowiedzi o. Jordana Śliwińskiego OFMCap., konferencję o miłosierdziu s. Gaudii Skass ZMBM a także uwielbienie tańcem.

Na godz. 20.00 zaplanowana jest Droga Wiary z procesją światła do Sanktuarium bł. Jana Pawła II, gdzie odbędzie się Msza św. Przed północą w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia rozpocznie się czuwanie modlitewne w łączności z młodymi zgromadzonymi na ŚDM w Rio.

Centralnym wydarzeniem niedzieli 28 lipca będzie transmitowana na żywo Eucharystia na zakończenie ŚDM w Rio. Do Mszy św. młodzież przygotuje się poprzez dwuczęściowy “Czas radości – czas młodości” z konferencją bp. Grzegorza Rysia i warsztatami tematycznymi w grupach.

W Rio w Krakowie może wziąć udział każdy, kto ma skończone 14 lat, a nie przekroczył 35. roku życia. Organizatorzy zapraszają młodzież z całej Polski, a nawet spoza Polski, nie tylko z Archidiecezji Krakowskiej.

Zapisy na Rio w Krakowie trwają do 30 czerwca. Wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej: www.riowkrakowie.pl. W zależności od wybranego pakietu koszt udziału w imprezie waha się od 20 do 55 zł.

Rio w Krakowie to inicjatywa Duszpasterstw Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. Na czele komitetu organizacyjnego stoi bp Damian Muskus a pomaga mu dziesięciu kapłanów.

Obok Krakowa na przeżywania ŚDM w łączności z Rio de Janeiro zapraszają także Płock, Częstochowa, Świebodzin, Piekary Śląskie, Polańczyk. Rio w Polsce to propozycja krajowych duszpasterstw młodzieżowych dla tych, którzy głównie ze względu na koszty nie mogli sobie pozwolić na wyjazd do Brazylii.

PAP/ad

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda