Home WiadomościZ kraju Lednicka Jutrznia u grobu św. Wojciecha

Lednicka Jutrznia u grobu św. Wojciecha

Redakcja

Młodzież zdążająca 1 czerwca nad Lednicę zatrzyma się w Gnieźnie, by pokłonić się patronowi Polski św. Wojciechowi i z jego relikwiami wyruszyć na czuwanie u źródeł chrzcielnych Polski. Z młodymi modlić się będą biskup pomocniczy gnieźnieński Krzysztof Wętkowski i arcybiskup senior Henryk Muszyński.

“Lednica i Gniezno to miejsca szczególne, związane ze sobą nie tylko historycznie, ale i duchowo. Pierwsze przypomina o chrzcie naszej Ojczyzny, drugie to gniazdo, z którego – jak mówił bł. Jan Paweł II – Polska rosła przez wieki. Miejsca te łączy pamięć i doniosłość wydarzeń, jakich były świadkami. Pośrednio łączy je także postać św. Wojciecha, którego męczeńska śmierć przypieczętowała chrzest Polski. Zapraszamy zatem młodzież, aby od św. Wojciecha i wspólnie z nim, pielgrzymowała do źródeł chrzcielnych Polski” – mówi bp Wętkowski.

Podobnie jak w ub. roku, młodzież zgromadzi się w katedrze gnieźnieńskiej o godz. 10.00 i modlić się będzie Liturgią Godzin z uroczystości św. Wojciecha. Grupy wcześniej zgłoszone otrzymają identyfikatory z rezerwacją miejsc w sektorach na Polach Lednickich. Organizatorzy dysponują 1200 takimi wejściówkami. Zainteresowanie jest ogromne. Jak informuje ks. Marcin Kulczyński, większość wejściówek jest już zarezerwowana. Nie ma jednak przeszkód, by do Gniezna przyjechać bez wcześniejszego zgłoszenia.

Modlitwie młodych u grobu św. Wojciecha przewodniczyć będzie bp Krzysztof Wętkowski. Obecny będzie także arcybiskup senior Henryk Muszyński oraz kapłani i siostry zakonne towarzyszące młodzieży. Zabraknie niestety o. Jana Góry. Po zakończeniu Jutrzni młodzież wraz z relikwiami św. Wojciecha wyruszy na Pola Lednickie, gdzie o godz. 17.00 rozpocznie się XVII Apel Młodych poświęcony ojcostwu.

KAI/pz

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda