Home WiadomościZ kraju Licheń: dzień modlitw w intencji mężczyzn i ojców rodzin

Licheń: dzień modlitw w intencji mężczyzn i ojców rodzin

Redakcja

Za wstawiennictwem świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny modlono się dziś w licheńskim sanktuarium w intencji mężczyzn i ojców rodzin. W czasie południowej Mszy Świętej odprawionej w bazylice przez ks. dr. Janusza Kumalę MIC proszono, by umocnieni Słowem Bożym i przykładem św. Józefa z odwagą podejmowali swoje obowiązki. Po Eucharystii kilkudziesięciu mężczyzn przyjęło indywidualne błogosławieństwo.

Ksiądz Kustosz w wygłoszonej homilii zachęcał, by modlić się za synów, mężów, ojców i dziadków. Każdy mężczyzna otrzymał od Boga wyjątkowe zadanie, szczególną misję zgodną ze swoim etapem życia. Jako wzór i przykład dla każdego pana, homileta ukazał świętego Józefa, którego uroczystość będziemy obchodzić w najbliższy wtorek, 19 marca. 

Oblubieniec Matki Bożej odczytywał, odnajdował i wiernie realizował swoje powołanie. Posłuszny Bogu, szedł drogą, którą Pan mu wskazywał. To jest nasze podstawowe zadanie, byśmy umieli być wierni Bogu, tożsamości, którą On wpisał w nasze życie – podkreślił marianin, zachęcając, byśmy byli sobą i podejmowali obowiązki, które Bóg nam zleca na poszczególnych etapach naszego życia.

Nawiązując do dzisiejszej Ewangelii o Przemienieniu na Górze Tabor, ks. Kumala przekonywał , że przemiana na dobre zawsze jest możliwa. „Nigdy nie wolno nam tracić nadziei, uważać, że sytuacja jest beznadziejna, , że w naszym życiu już nic nie zmieni się na lepsze. Jesteśmy wezwani do stawania się ludźmi świętymi. Nie zapominajmy o tym pięknym zaproszeniu, bo to jest sens naszego życia”.

W liturgii II Niedzieli Wielkiego Postu Ewangelista Łukasz opowiada o tym, jak Jezus ukazał swoją chwałę  w konkretnej sytuacji życiowej – „gdy się modlił”. „Jeśli chcemy doświadczyć przemienienia – trzeba nam się modlić. Modlitwa to przebywanie z Bogiem, bycie blisko w Jego obecności” – stwierdził kaznodzieja.

Po Mszy Świętej liczni pielgrzymi przystąpili do stopni ołtarza, by przyjąć błogosławieństwo. Księża marianie modlili się nad każdym z mężczyzn – od najmłodszych po najstarszych. Korzystając z okazji Ksiądz Kustosz Janusz Kumala MIC zaprosił wszystkie mamy na pielgrzymkę matek do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej. „Dzień Matki w Domu Matki” odbędzie się w niedzielę 26 maja 2019 r.

Za: lichen.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda