Home WiadomościZ kraju Licheń: Konferencja księży egzorcystów

Licheń: Konferencja księży egzorcystów

Redakcja

Blisko 80 księży egzorcystów z całego kraju w dniach spotkało się w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym na dorocznej konferencji. Podczas zakończonego wczoraj wydarzenia przez cztery dni duchowni dyskutowali o aktualnych zagadnieniach i problemach dotyczących posługi księdza egzorcysty.

Zdaniem ks. Janusza Czenczka, koordynatora księży egzorcystów w Polsce z ramienia Konferencji Episkopatu w Polsce, istnieją dwa podstawowe aspekty, dla których księża egzorcyści spotykają się regularnie: formacja duchowa i intelektualna. Dodatkowo jest to czas bycia ze sobą i wymiany doświadczeń ze swojej posługi.

– W trakcie naszych spotkań uczestniczymy w różnego rodzaju wykładach, konferencjach od typowo dogmatyczno-moralnych poprzez wykłady dotyczące właściwego wykorzystania mediów, czyli np. jak reagować na fake newsy, poprzez spotkania z psychologami, psychiatrami – poinformował KAI ks. Czenczek.

W środę z uczestnikami konferencji spotkał się bp Henryk Wejman, biskup pomocniczy diecezji szczecińsko-kamieńskiej. Zaprezentował wykład zatytułowany „Oblicza duchowości laikatu – studium analityczne nauczania Alicji Lenczewskiej”.

W Polsce posługuje nieco ponad 100 księży egzorcystów, jednak liczba ta dość dynamicznie się zmienia. Spotkania egzorcystów odbywają się dwa razy w roku, najczęściej w sanktuariach maryjnych.

ra / Licheń
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda