Home WiadomościZ kraju Licheń: Piknik z mamą i tatą, czyli inwestycja we własną miłość

Licheń: Piknik z mamą i tatą, czyli inwestycja we własną miłość

Redakcja

Około trzy tysiące osób, w tym tysiąc dzieci, zgromadził Piknik z mamą i tatą, czyli Licheńskie Spotkania Rodzin, który dziś odbył się w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym. Podczas kilkugodzinnego festynu całe rodziny mogły aktywnie spędzić czas na beztroskich zabawach i grach przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Od pięciu lat, w ostatnią niedzielę wakacji, trawnik przed licheńską bazyliką staje się miejscem beztroskich zabaw i swawoli dla najmłodszych. Jak powiedział ks. Piotr Kieniewicz, organizator pikniku, wszystko po to, by promować aktywne spędzanie czasu w rodzinnym gronie:

„Chcemy zgromadzić na wspólnym świętowaniu, ale też i na wspólnej zabawie, całe rodziny i pokazać im, że taki wspólny wypoczynek, czas poświęcony dzieciom, czas na wspólne rozmowy, wspólną zabawę, nie jest czasem straconym; to jest czas inwestowany we własną miłość, inwestowany w budowanie zaufania oraz budowanie podstawowych postaw u młodych ludzi, jak otwartość czy gotowość do ofiary”.

Licheński piknik tradycyjnie rozpoczęła Msza św. w bazylice o godz. 12:00. Eucharystii przewodniczył ks. Piotr Kieniewicz, który do zgromadzonych wiernych wygłosił homilię. Mówił w niej m.in. o ważności i nierozerwalności małżeństwa oraz o tym, iż mimo wielu obowiązków rodzice powinni poświęcać czas swoim dzieciom, gdyż jest on jedną z tych wartości, których nie da się przeliczyć na pieniądze.

Na zakończenie Mszy św. zostało udzielone specjalne błogosławieństwo dla dzieci przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Kapłani, poprzez nałożenie rąk i odmówienie krótkiej modlitwy, polecali Bogu najmłodszych i prosili dla nich o niezbędne łaski na nowy rok nauki.

Po Mszy św. na placu przed bazyliką rozpoczęła się część zabawowa. Wśród atrakcji czekających na dzieci były przygotowane m.in. dmuchane zamki, kule wodne, ogromne bański mydlane. Duże zainteresowanie zarówno małych, jak i tych nieco starszych uczestników pikniku, wzbudziły eksperymenty fizyczne z wykorzystaniem produktów spożywczych i chemii gospodarczej dostępnych w naszych domach.

Kolejki chętnych ustawiały się także do ściany wspinaczkowej, możliwości oddania strzału z wiatrówki czy przejażdżki na rowerze, który jechał do przodu, gdy kierujący pedałował wstecz.

Wśród chłopców zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszył się pokaz sprzętu strażackiego – mogli oni usiąść za kierownicą samochodu bojowego oraz łodzi ratowniczej.

Na zakończenie dzisiejszego pikniku ogłoszono wyniki konkursu fotograficznego pt. „Wakacje z rodziną”. Pierwszą nagrodę – kartę podarunkową wartości 500 zł – zdobyła Ewelina Zwierzyńska z Konina. Autorzy wyróżnionych prac otrzymali książki kucharskie.

W trakcie pikniku odbyły się także podchody rodzinne na terenie licheńskiego Sanktuarium. W nich bezkonkurencyjna okazała się rodzina państwa Mikołajewskich, którzy w nagrodę otrzymali robot kuchenny. Na zakończenie wystąpiła Julia Zalewska, 12-letnia wokalistka z Opola z krótkim koncertem „piosenek bezpiecznych”.

„Piknik z mamą i tatą”, czyli Licheńskie Spotkania Rodzin został zorganizowany przez Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym.

Więcej (zdjęcia) na: www.lichen.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda