Licheń. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Godzina Łaski

8 grudnia przypada święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to tytularna i patronalna uroczystość dla Zgromadzenia Księży Marianów. W tym dniu Kościół powszechny przeżywa także tzw. Godzinę Łaski, którą zapoczątkowała Matka Boża podczas objawień włoskiej pielęgniarce Pierinie Gilli w 1947 roku.

Pełna nazwa mariańskiej wspólnoty zakonnej brzmi: Zgromadzenie Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dlatego dzień 8 grudnia, w którym Kościół w sposób szczególny otacza czcią Matkę Bożą Niepokalanie Poczętą, jest dla całego mariańskiego zgromadzenia wyjątkowy. W tym dniu zakonnicy spotykają się i wspólnie modlą, polecając siebie, swoje problemy i troski Matce Bożej, która jest ich patronką i duchową przewodniczką.

W Licheniu uroczysta Msza św. z udziałem wszystkich księży i braci zakonnych z miejscowego domu zakonnego zostanie odprawiona w sobotę, 8 grudnia, o godz. 17.00 w kościele parafialnym pw. św. Doroty, dziewicy i męczennicy. Liturgii będzie przewodniczył ks. Bogusław Binda MIC, przełożony licheńskiej wspólnoty marianów. Podczas Mszy Św. wszyscy księża i bracia marianie odnowią swoją profesję zakonną.

Nieco wcześniej, bo od godz. 12.00 do 13.00, nastąpi tzw. Godzina Łaski dla całego świata. Jest to wyjątkowy czas, który został zapoczątkowany 8 grudnia 1947 roku. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę podczas tych wyjątkowych 60 minut.

Licheń Stary, 07 grudnia 2018 r.

Za: www.lichen.pl