Home WiadomościZ kraju Licheń włącza się w modlitwę o pokój na Ukrainie

Licheń włącza się w modlitwę o pokój na Ukrainie

Redakcja

Solidarni z Ukrainą. Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej oraz parafia pw. św. Doroty w Licheniu Starym postanowiły włączyć się w modlitwę w intencji Narodu Ukraińskiego. Jest to odpowiedź na apel polskich biskupów o modlitewną solidarność z naszym wschodnim sąsiadem będącym na skraju wojny domowej.

W obliczu dramatycznych wydarzeń hierarchowie Kościoła katolickiego w Polsce zachęcają do podjęcia postu w intencji pokojowego rozwiązania konfliktu.

„Nie możemy bezczynnie patrzeć na to, co dzieje się w tej chwili na Ukrainie. Ludzie umierają na ulicach, kraj znajduje się na granicy wojny domowej. Dlatego postanowiliśmy zjednoczyć się duchowo z demonstrantami z kijowskiego Majdanu. Pragniemy prosić dobrego Boga o szybkie zażeganie konfliktu na Ukaranie i przywrócenie w tym kraju ładu, porządku, a przede wszystkim pokoju” – powiedział ks. Stanisław Kosiorowski, proboszcz licheńskiej parafii.

W związku z tym w licheńskim kościele parafialnym każdego dnia od dziś włącznie (20.02) wierni modlić się będą podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, która będzie codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 17:00:

„Pragniemy prosić Księcia Pokoju, by bratnia krew nie była przelewana za naszą wschodnią granicą.Naród ukraiński zawsze był nam bliski tym bardziej, że na Ukrainie posługują także księża z mariańskiego zgromadzenia, a ostatnimi czasy rekolekcje adwentowe i wielkopostne były prowadzone przez kapłanów z kraju dotkniętego dziś konfliktem zbrojnym. Ponadto pod wizerunkiem Matki Bożej Licheńskiej znajduje się napis, który jest potrzebny całemu światu, a dziś w szczególności narodowi ukraińskiemu „Królowo Polski, udziel pokoju dniom naszym” – dodał ks. Kosiorowski.

Z apelem o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie zwraca się Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi zachęcają wiernych do modlitwy w intencji Ukrainy, zwłaszcza w czasie Mszy św. Proszą również o podjęcie postu. Ogólnopolskim dniem modlitwy i postu za Ukrainę będzie piątek 28 lutego br.

Ponadto Caritas Polska zbiera fundusze na zakup lekarstw i żywności dla potrzebujących na Ukrainie. Osoby pragnące włączyć się w pomoc dla Ukrainy mogą to uczynić dokonując wpłaty na konto Caritas Polska: PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem „Ukraina”.

Więcej na: www.lichen.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda