Home WiadomościZ kraju Licheń: Wspomnienie św. Joanny de Valoi – zaproszenie na uroczystości odpustowe

Licheń: Wspomnienie św. Joanny de Valoi – zaproszenie na uroczystości odpustowe

Redakcja

lichen.plSiostry z Zakonu Najświętszej Maryi Panny (anuncjatki) zapraszają wiernych do włączenia się we wspólną modlitwę w związku z przypadającym 4 lutego wspomnieniem założycielki zgromadzenia – św. Joanny de Valoi.

Liturgiczne wspomnienie św. Joanny de Valoi, królowej Francji i fundatorki Zakonu Najświętszej Maryi Panny, przypada w czwartek, 4 lutego. Dla sióstr anuncjatek jest to dzień odpustu, ale także okazja do spotkania z wiernymi (licheńskimi parafianami oraz pielgrzymami), do rozmowy i bezpośredniego kontaktu.

Centralnym punktem obchodów święta będzie Najświętsza Eucharystia celebrowana o godz. 17.00 przez ks. Pawła Naumowicza MIC, marianina, prowincjała Zgromadzenia Księży Marianów w Polsce. Po wspólnej modlitwie mniszki tradycyjnie zapraszają wszystkich uczestników liturgii na przygotowany przez siebie słodki poczęstunek.

Siostry z Zakonu Najświętszej Maryi Panny w lesie grąblińskim mieszkają od 2010 roku. Obecnie w klasztorze mieszka sześć sióstr (cztery Francuski i dwie Polki). Msze św. w dzień powszedni w grąblińskim kościele pw. Matki Bożej Dziesięciu Cnot Ewangelicznych odprawiane są o godzinie 7.30, w niedzielę natomiast o godzinie 8.00.

Robert Adamczyk
Biuro Prasowe Sanktuarium

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda