Home WiadomościZ kraju List do czcicieli św. Ojca Pio

List do czcicieli św. Ojca Pio

Redakcja

Pokój i dobro!
Kochani Czciciele św. Ojca Pio

Pragnę serdecznie Was pozdrowić, życząc Chrystusowego pokoju i obfitości łask Ducha Świętego w 2018 roku. Ten rok przeżywamy jako jubileuszowy z racji 100-lecia stygmatów św. Ojca Pio i 50-lecia Jego odejścia do domu Ojca, dlatego chcemy szczególnie zaangażować się w modlitwę i uroczystości związane z jubileuszem.

W dniu 23 stycznia 2018 roku, w siedzibie Sekretariatu Episkopatu Polski miała miejsce konferencja prasowa, na której przedstawiliśmy dziennikarzom program wydarzeń i inicjatyw związanych z Rokiem Jubileuszowym.

11 lutego 2018 roku, w Światowym Dniu Chorego, członkowie Grup Modlitewnych Ojca Pio (GMOP) zaangażowali się w modlitwę za ludzi chorych, cierpiących i uzależnionych poprzez ofiarowanie w ich intencji pełnego uczestnictwa we Mszy świętej oraz inne praktyki pobożnościowe.

Największy tygodnik w Polsce – „Gość Niedzielny” – postanowił wraz z nami przeżywać „Wielki Post z Ojcem Pio”. Święty stygmatyk z Pietrelciny będzie patronem i przewodnikiem na wielkopostnej drodze poprzez serię artykułów ukazujących się cyklicznie na łamach pisma. Natomiast w „Małym Gościu Niedzielnym” został  przygotowany cykl publikacji dla dzieci oraz materiały duszpasterskie do prowadzenia Dróg Krzyżowych dla najmłodszych.

W czerwcu 2018 roku członkowie GMOP zaangażują się w swoich parafiach w Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zaraz po odśpiewaniu litanii będą odmawiać Koronkę do Serca Pana Jezusa. Modlitwa ta została ułożona i była codziennie odmawiana przez św. Ojca Pio. Dzięki tej inicjatywie, członkowie Grup Modlitwy Świętego Ojca Pio będą otaczać modlitewną troską swoje parafie.

Z 16 na 17 czerwca 2018 roku odbędzie się XVI Czuwanie z Ojcem Pio w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Czuwanie to będzie poświęcone rozważaniu tajemnicy stygmatów  św. Ojca Pio. Gościem specjalnym tegorocznego czuwania będzie JE Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, który o północy odprawi uroczystą Eucharystię oraz skieruje słowo do uczestników spotkania.

W dniach od 20 do 22 września 2018 roku odbędzie się Jubileuszowy Kongres Grup Modlitwy Ojca Pio na Jasnej Górze. W Kongresie będą uczestniczyć Liderzy GMOP oraz kapłani pełniący funkcję Dyrektorów Duchowych. Z 22 na 23 września odbędzie się Czuwanie z Maryją i Ojcem Pio na Jasnej Górze. „Czyścimy Czyściec” – to motto tegorocznego czuwania. Dlaczego takie hasło? Z racji 100-lecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny, będziemy modlić się o przebaczenie oraz pojednanie ze zmarłymi z naszych rodzin, prosząc przez wstawiennictwo Maryi i Ojca Pio o opuszczenie przez nich czyśćca.

W dniach od 28 do 29 września 2018 roku odbędzie się II Kongres Św. Ojca Pio w Gdańsku. Celem Kongresu jest popularyzacja duchowości Św. Ojca Pio na terenie Archidiecezji Gdańskiej oraz w diecezjach Polski północnej. Kongres ma przyczynić się zarówno do integracji osób należących do Grup Modlitwy Ojca Pio jak i osób, które planują utworzyć nowe grupy w swoich parafiach.

W październiku 2018 roku będzie miała miejsce Narodowa Pielgrzymka do św. Ojca Pio. Wspólne punkty pielgrzymki to: w dniu 10 października  spotkanie (audiencja) z Ojcem Świętym Franciszkiem przed Bazyliką Świętego Piotra na Watykanie. Od 12 do 13 października będą miały miejsce polskie dni w San Giovanni Rotondo. Podczas tych dni odbędą się nabożeństwa i spotkania przy grobie św. Ojca Pio. Podziękujemy także za 100-lecie odzyskania niepodległości naszej ojczyzny i powierzymy się opiece Ojca Pio na kolejne lata.

Listopad to tradycyjnie miesiąc modlitwy za zmarłych. W tym czasie członkowie Grup Modlitwy Świętego Ojca Pio będą szczególnie intensywnie modlić się za dusze czyśćcowe. Częste uczestnictwo w Mszach świętych, różaniec za zmarłych, adoracja Najświętszego Sakramentu – to tylko niektóre praktyki duchowe, których się podejmą.

8 grudnia 2018 roku, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, nastąpi symboliczne zakończenie Roku Jubileuszowego Ojca Pio.

Jeszcze raz pozdrawiam serdecznie wszystkich czcicieli św. Ojca Pio, zapewniając o mojej pamięci w modlitwie.

br. Roman Rusek OFMCap
Krajowy Koordynator Grup Modlitwy Ojca Pio

Za: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda