Home WiadomościZ kraju Łódź: Dominikanie zapraszają na warsztaty muzyki liturgicznej

Łódź: Dominikanie zapraszają na warsztaty muzyki liturgicznej

Redakcja

Kamienica – Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie oraz Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej zapraszają na czwartą edycję Dominikańskich Warsztatów Muzyki Liturgicznej.

Ich tegorocznym hasłem jest zawołanie “O Crux Ave” (“Witaj, Krzyżu”), które nawiązuje do modlitwy brewiarzowej mówiącej o Krzyżu jako o naszej jedynej nadziei (“O Crux, Ave, Spes Unica”). Tę tajemnicę będziemy rozważać podczas Warsztatów, poznając specjalnie przygotowany repertuar pieśni pasyjnych i wielkopostnych.

Dominikańskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej odbędą się w dniach 13-15 marca 2020 r. w Zespole Szkół Salezjańskich im. ks. Bosko przy ul. Wodnej 34. Przeniesienie wydarzenia z klasztoru oo. Dominikanów (ul. Zielona 13) na ul. Wodną 34 nastąpiło ze względu na duże zainteresowanie Warsztatami i naszą chęć przyjęcia większej liczby uczestników.

Tegoroczną edycję WML poprowadzą: Piotr Pałka, Ula Rogala oraz Rafał Maciejewski, którzy podzielą się z nami swoją wiedzą muzyczną, a także wiarą, która doprowadziła ich do miłości muzyki sakralnej. Oprócz wspólnych prób, będzie można dołączyć do dodatkowych sekcji specjalistycznych, przeznaczonych dla osób prowadzących grupy muzyczne w parafiach i wspólnotach. Przedłożone tam zostaną zasady doboru śpiewów do liturgii, ich istota, a także podstawowe kwestie związane z emisją głosu oraz dyrygowaniem.

Finał Warsztatów będzie miał miejsce w niedzielę 15 marca w Łódzkiej Katedrze. O godzinie 14:00 zostanie tam odprawiona uroczysta Msza Święta, na której uczestnicy wydarzenia, wraz z prowadzącymi, będą posługiwać swoim śpiewem. Bezpośrednio po Mszy Świętej zaprezentują przygotowany podczas warsztatowego weekendu repertuar pieśni pasyjnych i wielkopostnych.

Warsztaty adresowane są do wszystkich, którzy chcą modlić się śpiewem liturgicznym i poznać piękno tej formy modlitwy. Zapraszamy osoby świeckie, duchowne, a także zorganizowane grupy posługujące oprawą muzyczną w różnych wspólnotach. Nie ma znaczenia wiek ani umiejętności. W Warsztatach mogą wziąć udział zarówno osoby obyte z muzyką liturgiczną, jak i te, dla których będzie to nowe doświadczenie.

Szczegółowe informacje wraz z formularzem zgłoszeniowym można znaleźć na naszej stronie internetowej. Polecamy również śledzić WML “O Crux Ave” na wydarzeniu na Facebooku.

Serdecznie zapraszamy!

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda