Home WiadomościZ kraju Łódź: Salezjańskie Dialogi Młodych o Wierze

Łódź: Salezjańskie Dialogi Młodych o Wierze

Redakcja

30 października br. w Zespole Szkół Salezjańskich w Łodzi odbyły się pierwsze po wakacyjnej przerwie Salezjańskie Dialogi Młodych o Wierze. Delegaci klas gimnazjalnych i licealnych mieli okazję porozmawiać z dominikaninem o. Pawłem Gużyńskim. Tematem październikowego spotkania były sprawy ostateczne.

Październikowe spotkanie pod hasłem “Koniec czy początek? O sprawach ostatecznych” miało pomóc uczniom w refleksji nad zagadnieniem śmierci i zmartwychwstania. Ojciec Paweł Gużyński, przeor łódzkich dominikanów, rekolekcjonista, współtwórca internetowej telewizji Boska.tv, zapoczątkował dyskusję. Najpierw w skrócie przedstawił historię Uroczystości Wszystkich Świętych. Później, odnosząc się do średniowiecznych poradników dobrej śmierci, tłumaczył, dlaczego współczesny człowiek nie radzi sobie z umieraniem. Po wstępie uczniowie zaproszeni byli do zadawania pytań lub dzielenia się własnymi uwagami.

Salezjańskie Dialogi Młodych o Wierze to pomysł na niecodzienną godzinę wychowawczą. Uczniowie mają okazję nie tylko do tego, by posłuchać ciekawych gości, ale także zadać niewygodne pytania, a przy tym zgłębić swoją wiedzę i wiarę. Co więcej, taka forma spotkań uczy młodych, jak umiejętnie dyskutować i nie bać się stawiać trudnych pytań.

 

Za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda