Lublin: „Wiem, Komu uwierzyłem”

Pod tym hasłem odbyły się w dniach 14-16 grudnia w domu sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Lublinie rekolekcje dla studentów. Zgromadziły one około pięćdziesięciu osób ze wszystkich stron Polski. Wrażeniami z tego bogatego w przeżycia wiary wydarzenia dzieli się z nami s. Beata Radecka fmm.

Był to czas odpowiadania sobie na pytanie „Komu wierzę?” i „jaka jest moja wiara?”.

Okazało się, że nawet odpowiedź na pytanie „czy wierzę?” nie jest taka oczywista.

Na spotkaniach w grupach dzieliliśmy się naszą wiarą, naszymi problemami związanymi z trudnościami w uwierzeniu, w zaufaniu na 100%.

Towarzyszyły nam w czasie rekolekcji słowa Św. Hieronima: „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

Prowadzący te rekolekcje ks. Tomasz Źwiernik z Zamościa (na co dzień kapelan więzienia), wskazywał na Słowo Boże, które jest światłem, mówił, że w czasie Adwentu szczególnie wymowny jest ten znak światła.

Gdy idziemy w procesji z lampionami podczas Rorat, ważne jest abyśmy wiedzieli, za Kim idziemy.

Ksiądz Tomasz mówił również o sakramentach , jako ważnych przestrzeniach spotkania z Bogiem.

Codzienna Eucharystia, sakrament pojednania były czasem, kiedy każdy uczestnik mógł doświadczyć dobroci i bliskości Boga.

Ważnym wydarzeniem w czasie rekolekcji było spotkanie z byłym więźniem, panem Jurkiem, który dzielił się świadectwem swojego nawrócenia i wiary.

Najważniejsze wydarzenie w czasie tych rekolekcji miało miejsce w nocy z soboty na niedzielę. Była to całonocna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Był to czas patrzenia, słuchania, bycia z Tym, któremu wierzymy, był to czas poznawania Go i proszenia razem z Apostołami: „Panie przymnóż nam wiary”.

Dziękujemy Bogu za to, że w tym czasie oczekiwania Adwentu zgromadził nas i pozwolił przypatrzeć się naszej wierze, podzielić się nią, a tym samym umocnić. Chwała Panu!

s. Beata Radecka fmm

Za: www.franciszkanie.pl.